REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wymiana okien – dlaczego warto zrobić to właśnie teraz

  • Autor: Urszula Tatur
  • 15 lis 2016 09:10
Wymiana okien – dlaczego warto zrobić to właśnie teraz
Oknoplast
Wymiana okien – dlaczego warto zrobić to właśnie teraz
Wymiana okien – dlaczego warto zrobić to właśnie teraz
Wymiana okien – dlaczego warto zrobić to właśnie teraz

Jesień to dobry moment na podjęcie decyzji o wymianie okien – letnie upały już za nami, a mrozy dopiero nadejdą.

REKLAMA

Poradnik OKNOPLAST: wyglądając zimy, czyli kiedy wymieniamy?

Coraz więcej osób decyzję o wymianie okien podejmuje właśnie jesienią lub wczesną zimą, gdy przez nieszczelne okna do pomieszczeń wkrada się wiatr i przeraźliwe zimno, a prognozowane rachunki za kolejny sezon grzewczy znowu są wysokie. Dodatkowe uszczelnienie okien za pomocą waty, gazet lub uszczelek często nie wystarczą, by zapewnić komfort w mieszkaniu i obniżyć rachunki za ogrzewanie, dlatego warto pomyśleć o wymianie okien. Tym bardziej, że tego typu remont można wykonywać w ogrzewanych pomieszczeniach wtedy, gdy na dworze mróz sięga -10ºC, więc jest możliwy nawet w styczniu czy lutym. Nie jest to jednak zalecane – optymalnie montaż powinien się odbywać w temperaturach dodatnich. Warto pamiętać, że oprócz warunków pogodowych o technice instalacji nowych okien decydują też kwestie indywidualne, chociażby dobór materiałów montażowych. Dlatego dobrze skonsultować się ze specjalistami, którzy dobiorą odpowiednie produkty i wykonają montaż, aby efekt końcowy spełniał nasze oczekiwania.

Okno jakie jest, każdy widzi – ale na co trzeba zwracać uwagę?
Decyzja podjęta – wymieniamy okna! Kolejny krok to wybór odpowiedniego modelu, który estetycznie dopełni przestrzeń naszego pokoju. Poza oczywistymi aspektami wizualnymi, zdecydowanie trzeba zwrócić uwagę na odpowiedni dobór stolarki okiennej. Dobrej jakości okna PVC są bardzo wytrzymałe
i powinny służyć nam przez długie lata. Dlatego wybierając okna skupmy się na ich funkcjonalności i sprawdźmy wszystkie parametry techniczne, szczególnie izolacyjność termiczną i akustyczną.

Energooszczędność
Jedną z najistotniejszych cech okna jest izolacyjność termiczna. Energooszczędne okna to gwarancja mniejszych strat ciepła, a co za tym idzie, obniżonych rachunków za ogrzewanie – mówi Grzegorz Bułat, Szef Procesu Technologicznego OKNOPLAST - O termoizolacji okna mówi współczynnik przenikania ciepła Uw - im jest niższy, tym więcej ciepła zachowamy wewnątrz pomieszczenia. Polecanym systemem okiennym jest PIXEL, który charakteryzuje się pakietem szybowym o doskonałych parametrach izolacyjnych, zapewniających niskie straty energii cieplnej, a tym samym niższe koszty ogrzewania budynku.

Izolacyjność akustyczna
Drugim, obok energooszczędności parametrem, na który powinniśmy zwracać uwagę wybierając okna jest izolacyjność akustyczna. Decydując się na produkty dobrej jakości możemy w znacznej mierze wytłumić dźwięki dochodzące z otoczenia. Ten aspekt będzie na pewno bardzo istotny dla osób mieszkających w centrach dużych miast czy przy ruchliwych arteriach. Dźwiękoszczelność określa współczynnik Rw - im wyższy, tym bardziej korzystny.Jeśli nasz dom lub mieszkanie położone jest przy ruchliwej ulicy, powinniśmy zadbać, aby współczynnik Rw okien nie był niższy niż 35 dB – doradza Grzegorz Bułat, Szef Procesu Technologicznego OKNOPLAST.

REKLAMARekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA