REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wiosenne porządki – małe zmiany, wielkie rezultaty

  • Autor: Urszula Tatur
  • 28 marz 2017 07:23
Wiosenne porządki – małe zmiany, wielkie rezultaty
Fot. Komandor

W końcu nadeszła długo oczekiwana wiosna. Dla wielu z nas jest to najlepszy czas na wykonanie gruntownych porządków. Jednak, aby nie były dla nas tylko utrapieniem, warto podejść do nich metodycznie. Podpowiadamy, jak sprytnie poukładać przedmioty w garderobie, kuchni, łazience, by stworzony ład utrzymał się w mieszkaniu jak najdłużej.

REKLAMA

Po okresie zimowym uporządkowania wymaga przede wszystkim garderoba. Ciepłe ubrania chowamy głębiej, a wiosenne wyciągamy z zakamarków szafy. Jest to czynność, od której najczęściej zaczynamy inaugurację nowej pory roku. Zabierając się za wiosenne porządki warto skorzystać też z innych rozwiązań, które sprawią, że domowa przestrzeń zostanie właściwie zagospodarowana.

Drążki nie tylko na koszule
Podstawowym udogodnieniem, na które warto się zdecydować podczas segregacji odzieży w szafie są drążki – najpopularniejszy sposób na przechowywanie koszul, sukienek, marynarek, ale też spódnic i spodni, których czasami lepiej nie składać. Odzież wisząca na drążkach się nie gniecie, a dodatkowo można ją szybko zlokalizować, bez konieczności przekładania jej z miejsca na miejsca. Praktycznym wariantem jest umieszczenie drążków na różnych wysokościach, co pozwala zaoszczędzić w szafie cenne miejsce. Zabierając się za porządki, warto zwrócić też uwagę na to, z jakiego tworzywa wykonane są wieszaki, na których wisi nasza odzież. Tych obitych materiałem używajmy do ubrań z delikatnych tkanin, plastikowych do koszul i lekkich marynarek, a mocnych, drewnianych wieszaków do kurtek czy garsonek.

„Niezwykłe” szuflady i pudełka
Niestety, to właśnie małe, porozrzucane rzeczy mogą tworzyć wielki bałagan. Jest kilka sposobów na ich rozlokowanie. Tradycyjne szuflady możemy wzbogacić dodatkowymi akcesoriami np. specjalnymi przekładkami na bieliznę, czy biżuterię. Możemy je też zastąpić wysuwanymi koszami. Jeśli jednak nie mamy praktycznych szuflad lub już je zapełniliśmy, alternatywą mogą być pudełka, które również pozwolą uporządkować drobiazgi, a jednocześnie mogą stanowić ciekawą ozdobę garderoby lub szafy.

Gdzie schować paski, a gdzie trzymać buty
Paski, krawaty czy apaszki dobrze trzymać w jednym miejscu. Idealnym wręcz sposobem na ich przechowywanie jest skorzystanie ze specjalnych wieszaków. Dzięki nim unikniemy nerwowych poszukiwań i wyciągania z szafy pogniecionych akcesoriów. Bardzo praktyczne są także wysuwane półki na obuwie. Oddzielenie butów od reszty rzeczy, to istotny aspekt, nie tylko praktyczny, ale też higieniczny.

Systemowy porządek w kuchni
Osoby, które lubią gotować lub po prostu spędzać czas w kuchni wiedzą, jak ważny jest ład i właściwe ułożenie przedmiotów w tym pomieszczeniu. Dla nich kluczowe mogą okazać się funkcjonalnie zaaranżowane systemy meblowe. Poczciwe półki powoli odchodzą bowiem do lamusa. – Zazwyczaj w przestrzeni kuchennej montowane są szafki dolne w wersji z drzwiczkami, ale coraz popularniejsze są wersje z samymi szufladami o różnych szerokościach i głębokościach lub w wersji mieszanej z drzwiczkami i szufladami w wybranych modułach – tłumaczy Anna Wróbel, projektantka mebli z firmy Komandor – Nawet wąskie przestrzenie będą funkcjonalne, jeśli zamontujemy w nich wysuwne kosze cargo, a szuflady pomieszczą więcej, kiedy włożymy do nich organizery z przegrodami – dodaje Anna Wróbel.

REKLAMARekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA