REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Święta przy kominku

  • Autor: Urszula Tatur
  • 01 gru 2017 11:39
Święta przy kominku
Amelia
Święta przy kominku
Święta przy kominku
Święta przy kominku
Święta przy kominku
Święta przy kominku
Święta przy kominku

Tradycyjne święta kojarzą nam się w pierwszej kolejności z rodzinnymi przepisami kulinarnymi, ubieraniem choinki, wypatrywaniem pierwszej gwiazdki w Wigilię i wspólnym kolędowaniem. Ważnym elementem świątecznej atmosfery jest również kominek.

REKLAMA

Święty Mikołaj, będący głównym skojarzeniem z Bożym Narodzeniem, posiada swoje atrybuty. Biała broda, czerwony kostium, zaprzęg z reniferami i worek pełen prezentów to nieodłączne elementy przybysza z dalekiej Laponii. Popkultura wyposażyła Świętego Mikołaja w jeszcze jedno skojarzenie – kominek – bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie świąt.

Kominek dla każdego
Coraz częściej główną rolę wśród dekoracji świątecznych odgrywa kominek. Ciepłe, tańczące płomienie tworzą niepowtarzalną, odprężającą atmosferę, a wiszące nad nim wełniane skarpety i stroiki rozbudzają wyobraźnię dzieci oraz dorosłych. Tradycyjne paleniska stają się miejscem spotkań rodzin, które w blasku ognia rozpakowują prezenty i poddają się wspólnej zadumie. – Kominki mają nie tylko ogrzewać wnętrze salonu i dopełniać jego aranżację. Przede wszystkim ich zadaniem jest tworzenie domowej atmosfery, która skłania nas do refleksji i jednocześnie pozwala nam się odprężyć. Święta spędzone przy kominku mają swój niepowtarzalny charakter. – mówi Sylwester Kałwiński, ekspert Kratki.pl.

Tradycyjnie czy nowocześnie?
Kominek to nie tylko atrakcja dla posiadaczy domków jednorodzinnych. Rozwój technologiczny już dawno wyszedł naprzeciw mieszkańcom bloków i kamienic. - Obecnie każdy może pozwolić sobie na migoczący blask płomieni wewnątrz mieszkania. Na rynku dostępne są niedrogie i bardzo bezpieczne biokominki o różnych kształtach, kolorach i wymiarach. To ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie można dopasować do swoich potrzeb: kupić większy, nawiązujący do tradycyjnych palenisk biokominek lub niewielki, symboliczny gadżet, który stanie w wybranym przez nam miejscu. – dodaje.
Choć trendy w aranżacji wnętrz permanentnie się zmieniają, a każdy z nas ma zupełnie inny gust, dostępne na rynku modele kominków wpiszą się w wystrój każdego salonu. Tradycyjne paleniska budują taką samą atmosferę ciepła, jak nowoczesne biokominki. Wszystko po to, by w okresie świąt móc wspólnie z rodziną i bliskimi zebrać się wokół otulających ciepłem płomieni.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA