REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sprzątanie przed Wielkanocą: tych rzeczy nie zostawiaj na ostatnią chwilę!

  • Autor: Urszula Tatur
  • 31 marz 2017 19:25
Sprzątanie przed Wielkanocą: tych rzeczy nie zostawiaj na ostatnią chwilę!
Vileda
Sprzątanie przed Wielkanocą: tych rzeczy nie zostawiaj na ostatnią chwilę!
Sprzątanie przed Wielkanocą: tych rzeczy nie zostawiaj na ostatnią chwilę!

Niezależnie od tego w jak licznym gronie spędzasz Święta, czy na stole pojawi się mazurek czy babka, jedno jest pewne: sprzątanie nikogo nie ominie. Zobacz, co jest najważniejsze do zrobienia w poszczególnych pomieszczeniach!

REKLAMA

Święta to najlepszy czas na spotkania z rodziną i najbliższymi. To jedna z niewielu chwil, kiedy dysponujemy większą ilością wolnego czasu. Zanim jednak przystroimy koszyczek, zjemy niedzielne śniadanie i tradycyjnie oblejemy się wodą, musimy się odpowiednio przygotować. Niezbędne okaże się przygotowanie pysznych potraw, jak i wykonanie szeregu prac porządkowych.

Kuchnia – serce domu
Z pewnością każdy z nas słyszał o tym, że kuchnia jest sercem domu – to w niej spędzamy najwięcej czasu, zwłaszcza przy przygotowywaniu potraw. Zanim jednak zabierzemy się za świąteczne przysmaki, musimy się przygotować. Odpowiednio wcześniej zabierzmy się za czyszczenie takich sprzętów jak lodówka czy piekarnik. W tej sytuacji najlepiej sprawdzi się soda oczyszczona, która w połączeniu z wodą zdziała cuda! Możemy wstawić do piekarnika żaroodporne naczynie wraz z mieszanką, która zacznie parować ze względu na wysoką temperaturę i osadzać się na ściankach. Jeżeli zabrudzenia są wyjątkowo uporczywe, skorzystajmy z… folii aluminiowej i mleczka do czyszczenia! Z folii ulepmy kulki, które posłużą nam za gąbkę, a mleczko dzięki substancjom czyszczącym pokona nawet największy bród.
– A kiedy już zabierzemy się za pieczenie czy gotowanie, miejmy przy sobie akcesoria, które szybko uratują nas z opresji. Przydatne będą wszelkiego rodzaju ściereczki z mikrofibry, które nie wymagają stosowania detergentów. Świetnym rozwiązaniem jest również mop ze sprayem, który nie wymaga użycia wiadra i zawsze może być pod ręką (np. 1-2 Spray). Sprawdzi się również przy ostatnich szlifach przed przybyciem gości – radzi Piotr Piecha, ekspert marki Vileda.

Pokoje – małe królestwa, wielkie wyzwanie
Nie ważne, czy mamy małe, przytulne mieszkanie, czy duży dom na przedmieściach, prawda jest taka, że staramy się, żeby przed świętami każdy zakątek tej przestrzeni lśnił czystością. Mycie okien zaplanujmy odpowiednio wcześniej, a zyskamy więcej czasu na gotowanie czy pieczenie. Tej czynności niestety nie da się pominąć zupełnie, jednak można ją znacznie ułatwić. Z pewnością każdy z nas zna stare, babcine metody z wykorzystaniem octu, gliceryny, sody czy gazet. Skorzystajmy jednak z metod na miarę naszych czasów! – Mycie okien tradycyjną metodą jest dość czasochłonne. Dzięki elektrycznej ściągaczce nie musimy polerować szyb, wystarczy tylko umyć je płynem przeznaczonym do mycia szklanych powierzchni, a zanieczyszczenia zostaną zebrane przez urządzenie. Jeżeli wybierzemy model, który charakteryzuje się długą pracą i krótkim czasem ładowania (np. Windomatic), możemy umyć nawet 120 mkw. szklanych powierzchni! – mówi Piotr Piecha. Odpowiednio wcześniej zabierzmy się również za trzepanie czy pranie dywanów. Jeżeli nie chcemy używać agresywnych środków do prania, skorzystajmy z domowych sposobów. Dywan czy tapicerkę świetnie odświeży proszek do pieczenia lub soda. W przypadku proszku, uprzednio należy delikatnie zwilżyć powierzchnię. Po około godzinie lub dwóch, należy dokładnie odkurzyć dywan lub mebel.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA