REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Przejmij kontrolę nad powietrzem, którym oddychasz w domu

  • Autor: Urszula Tatur
  • 03 kwi 2017 16:08
Przejmij kontrolę nad powietrzem, którym oddychasz w domu
Philips
Przejmij kontrolę nad powietrzem, którym oddychasz w domu
Przejmij kontrolę nad powietrzem, którym oddychasz w domu
Przejmij kontrolę nad powietrzem, którym oddychasz w domu
Przejmij kontrolę nad powietrzem, którym oddychasz w domu

Jesteśmy coraz bardziej świadomi wzrastającego poziomu zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz i związanego z nim zagrożenia dla zdrowia. Natomiast wciąż zaskakuje nas fakt, że powietrze, którym oddychamy w domu czy w pracy bywa nawet do 5 razy bardziej zanieczyszczone . Badania udowodniły, że niska jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń zaostrza objawy alergii.

REKLAMA

Właśnie dlatego, przy okazji Światowego Tygodnia Alergii, organizowanego co roku przez Światową Organizację Alergii (World Allergy Organization (WAO)) w celu zwiększania świadomość w zakresie chorób alergicznych i związanych z nimi schorzeń, firma Philips zachęca konsumentów do przejęcia kontroli nad jakością powietrza, którym oddychają na co dzień w domu lub w pracy.


Jednym z głównych czynników, które wpływają na jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń, jest obecność alergenów takich jak kurz, pyłki, roztocza, zarodniki pleśni i sierść zwierząt. Alergicy stanowią coraz większy odsetek osób cierpiących na choroby przewlekłe. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia ponad 20% światowej populacji zmaga się z chorobami alergicznymi takimi jak katar sienny, astma alergiczna i alergiczny nieżyt nosa .

Ludzie na całym świecie szukają nowych sposobów na polepszenie swojego zdrowia i samopoczucia. Coraz bardziej rozważnie wybierają produkty, które spożywają i piją na co dzień, jednak nie zwracają aż tak dużej uwagi na stan powietrza wokół siebie. A przecież jakość powietrza, którym oddychamy, ma poważny, długofalowy wpływ na nasze zdrowie.

Wpływ powietrza na jakość życia bywa szczególnie widoczny u alergików. Badania wykazały, że alergiczny nieżyt nosa zakłóca sen 87% osób cierpiących na alergię, a aż 92% z nich przyznaje, że objawy alergii negatywnie wpływają na ich pracę, naukę i codzienne życie . Szacuje się, że objawy takie jak zatkany nos czy zmęczenie skutkują spadkiem produktywności rzędu 11–40% .

Philips ma na celu wspieranie konsumentów w walce o lepszą jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń, pomagając im usunąć wiele czynników drażniących i alergenów, które mogą zaostrzać objawy alergii.

„W firmie Philips zdajemy sobie sprawę, że alergicy żyją w przeświadczeniu, że wypróbowali już wszystkie sposoby walki z alergią”, mówi Iza Rogulska, PR Manager Philips Personal Health. „Właśnie dlatego nawiązaliśmy współpracę z uznanymi na świecie ekspertami, takimi jak AHAM (Stowarzyszenie Producentów Sprzętu Gospodarstwa Domowego), ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań Alergii) czy AirMid, a także pediatrami z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko – dr hab. w Klinice Alergologii I Pneumonologii Wieku Dziecięcego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz specjalista pediatrii i immunologii klinicznej w Szpitalu Pediatrycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który osiada piętnastoletnią praktykę w leczeniu chorób układu oddechowego, alergii i chorób infekcyjnych u dzieci oraz z dr. n.med. Małgorzatą Biernacką – Zielińską, lekarzem pediatrą. Wykorzystujemy naszą specjalistyczną wiedzę w zakresie zdrowia układu oddechowego, by opracowywać nawilżacze i oczyszczacze powietrza, a także produkty typu combi, które ograniczają narażenie na alergeny wziewne. Gwarantujemy alergikom pewność, że powietrze, którym oddychają wewnątrz pomieszczeń, jest lepszej jakości.”

Na jakość powietrza na zewnątrz mamy niestety mniejszy wpływ, możemy jednak sprawić, by powietrze w naszym otoczeniu stało się zdrowsze i pozbawione czynników, które mogą być szkodliwe dla zdrowia i stanowić źródło powstawania alergii w przyszłości. Oczywiście warto postawić na sprawdzone rozwiązania i technologie takie jak te zastosowane w oczyszczaczu powietrza Philips AC3256, który nie stosuje silnych środków chemicznych i nie emituje ozonu ani szkodliwych dla zdrowia związków organicznych.

REKLAMARekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA