REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Polacy są otwarci na nowoczesność

  • Autor: Redakcja
  • 17 lut 2017 11:01
Polacy są otwarci na nowoczesność
Jak wygląda współczesny polski dom pod względem mebli i wyposażenia? Jak producenci nadążają za zmieniającymi się potrzebami i jak wygląda ich oferta? O tym między innymi dyskutowano w czasie sesji prowadzonej przez architekt Natalię Nguyen. - My, Polacy jesteśmy społeczeństwem, które wyjątkowo szybko przyswaja nowinki technologiczne – mówiła Dorota Warych, projektant marki PIU Design. – Lubimy nowości i nowoczesne trendy, coraz lepiej przyjmują się u nas elementy domów inteligentnych i innowacyjne materiały. W nowych polskich domach to design staje się coraz bardziej zauważalnym elementem. Pokochaliśmy otwarte przestrzenie, wielkie przeszklenia, nowoczesne bryły i to w stopniu większym niż w wielu europejskich krajach. Potwierdza to coraz bardziej rozwijająca się oferta producentów, w której nowoczesne propozycje zajmują coraz bardziej poczesne miejsce. Także w ofercie wyposażenia i projektów kuchni. - Z pracy z klientem ostatecznym możemy wysnuć w ostatnich miesiącach wniosek, że choć polskie kuchnie są i nowoczesne, i tradycyjne, to jednak coraz większa jest przewaga tych pierwszych. Polacy polubili nowoczesne formy i szerokie bryły – mówi Robert Surma, koordynator regionu Blum Polska. – Choć widać również, że w polskim społeczeństwie, które jest wciąż na dorobku, równie wielką rolę jak design, odgrywa też funkcjonalność. Wyraźnie widoczną tendencją jest z pewnością coraz większy wpływ profesjonalistów – projektantów wnętrz i architektów na decyzje podejmowane przez inwestorów. - Rada architekta coraz częściej staje się przysłowiową kropką nad „i” – potwierdził Mariusz Sobiesiak, general manager MX-FLIZ Katowice. – To w ich ręce inwestorzy oddają podejmowanie decyzji zakupowych.
Polacy są otwarci na nowoczesność
Polacy są otwarci na nowoczesność
Polacy są otwarci na nowoczesność
Polacy są otwarci na nowoczesność
Polacy są otwarci na nowoczesność
Polacy są otwarci na nowoczesność
Polacy są otwarci na nowoczesność
Polacy są otwarci na nowoczesność

Jesteśmy społeczeństwem wyjątkowo jak na Europę otwartym na nowe technologie, nowoczesne rozwiązania i innowacyjne rozwiązania – taki wniosek płynie z dyskusji „Wnętrza mieszkaniowe – meble i wyposażenie. Czego poszukują współcześni inwestorzy”, która odbyła się 16 lutego w ramach 4 Design Days.

REKLAMA

Jak wygląda współczesny polski dom pod względem mebli i wyposażenia? Jak producenci nadążają za zmieniającymi się potrzebami i jak wygląda ich oferta? O tym między innymi dyskutowano w czasie sesji prowadzonej przez architekt Natalię Nguyen.

- My, Polacy jesteśmy społeczeństwem, które wyjątkowo szybko przyswaja nowinki technologiczne – mówiła Dorota Warych, projektant marki PIU Design. – Lubimy nowości i nowoczesne trendy, coraz lepiej przyjmują się u nas elementy domów inteligentnych i innowacyjne materiały. W nowych polskich domach to design staje się coraz bardziej zauważalnym elementem. Pokochaliśmy otwarte przestrzenie, wielkie przeszklenia, nowoczesne bryły i to w stopniu większym niż w wielu europejskich krajach.

Potwierdza to coraz bardziej rozwijająca się oferta producentów, w której nowoczesne propozycje zajmują coraz bardziej poczesne miejsce. Także w ofercie wyposażenia i projektów kuchni.
- Z pracy z klientem ostatecznym możemy wysnuć w ostatnich miesiącach wniosek, że choć polskie kuchnie są i nowoczesne, i tradycyjne, to jednak coraz większa jest przewaga tych pierwszych. Polacy polubili nowoczesne formy i szerokie bryły – mówi Robert Surma, koordynator regionu Blum Polska. – Choć widać również, że w polskim społeczeństwie, które jest wciąż na dorobku, równie wielką rolę jak design, odgrywa też funkcjonalność.

Wyraźnie widoczną tendencją jest z pewnością coraz większy wpływ profesjonalistów – projektantów wnętrz i architektów na decyzje podejmowane przez inwestorów.
- Rada architekta coraz częściej staje się przysłowiową kropką nad „i” – potwierdził Mariusz Sobiesiak, general manager MX-FLIZ Katowice. – To w ich ręce inwestorzy oddają podejmowanie decyzji zakupowych.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA