REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ostatnie jesienne cięcia

  • Autor: Urszula Tatur
  • 24 lis 2016 08:57
Ostatnie jesienne cięcia
Gardena
Ostatnie jesienne cięcia
Ostatnie jesienne cięcia

To ostatni moment w roku kalendarzowym, kiedy możemy wykonać prace pielęgnacyjne w ogrodzie przed nadejściem srogiej zimy. Towarzyszące jej ujemne temperatury i przymrozki mogą zniszczyć naszą roślinność. Aby mogły bezpiecznie przetrwać zimę i zachwycać pięknem na wiosnę, wystarczy kilka prostych zabiegów. Zanim zabierzemy się do pracy, zastanówmy się, jakie drzewa i krzewy są w naszym ogrodzie. GARDENA radzi jak bezpiecznie przyciąć gałęzie przed nadejściem zimy.

REKLAMA

Drzewa, krzewy i pozostałe rośliny są pięknym ozdobnikiem ogrodu. Dlatego należy o nie dbać w odpowiedni sposób i w odpowiednim czasie. Krzewy czy gałęzie drzew warto przycinać dwa razy w roku, aby nadać im wyjątkowy kształt. Dobrze ścięte gałęzie i prawidłowo przystrzyżone krzewy nadadzą niepowtarzalny styl ogrodowi. Nie zapominajmy jednak, że to małe rzeczy są tak naprawdę kluczowe. Wiedza na temat prawidłowego przycinania gałęzi ma duże znaczenie w trakcie zabiegów pielęgnacyjnych jesienią. Dodatkowo narzędzia, którymi się posługujemy mogą zrobić więcej szkód niż pożytku dlatego musimy zadbać o ich kondycję oraz dobrać je odpowiednio do wykonywanych prac. Z tego względu zanim podejmiemy pierwsze kroki, należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, który w znacznym stopniu ułatwi nam pracę i zadba o rośliny. W zależności od rodzaju roślin, będziemy korzystać z różnych narzędzi. Zadajmy więc sobie pytanie do czego mają nam służyć? Czy chcemy kształtować żywopłot? Przyciąć drzewa i krzewy? Jeśli już znamy odpowiedź, to możemy przejść do wyboru sprzętu.
Utrzymaj pion żywopłotu!
Żywopłot może pełnić funkcję naturalnego ogrodzenia. Oryginalny kształt i precyzyjne cięcie wyróżni nasz ogród na tle sąsiednich terenów. Dlatego warto dbać o niego przez cały rok i regularnie przycinać. Pomogą nam w tym Comfort przekładniowe nożyce do żywopłotu 600 marki GARDENA. Umożliwiają wygodne cięcie bez wysiłku w każdej pozycji roboczej. Opatentowana przekładnia nożyc do żywopłotu pozwala zwiększyć moc cięcia o 46%. Niewielka waga (zaledwie 840 g) sprawia, że nożyce są wyjątkowo poręczne i wygodne w obsłudze. Pokryte powłoką antyadhezyjną ostrza są dodatkowo wyposażone w obcinak do gałęzi. Nożyce do żywopłotu mają długość 60 cm, są łatwe w obsłudze i nie wymagają konserwacji. Dzięki ostrzom ze szlifem prostym nożyce idealnie nadają się do precyzyjnego formowania żywopłotu.

Przytnij dla lepszej witalności!
Przycinanie gałęzi drzew i krzewów należy powtarzać dwa razy w roku, żeby nadać lepszej witalności naszym roślinom. Aby poprawnie wykonać naszą pracę, należy dobrać odpowiedni sprzęt. Sekator Comfort marki GARDENA doskonale nadaje się do cięcia gałęzi o średnicy do 20 mm. Krótka głowica pozwala dosięgnąć nawet do wąskich i trudno dostępnych miejsc. Precyzyjnie oszlifowane ostrza pochylonej głowicy tnącej są pokryte powłoką antyadhezyjną. Wygodne, ergonomiczne rękojeści z miękkimi elementami doskonale leżą w dłoni, zapewniając komfortową pracę. Dwie pozycje rękojeści umożliwiają cięcie mocne lub szybkie. Jeśli gałęzie są zbyt grube, aby sekator mógł sobie z nimi poradzić - wówczas najlepiej zaopatrzyć się w Comfort nożyce do gałęzi 780 B marki GARDENA. Zapewniają one lekkie cięcie gałęzi o maksymalnej średnicy do 42 mm. Nadają się do wyjątkowo precyzyjnego cięcia dzięki zastosowaniu przekładni. Ważną zaletą jest niewielka waga, która zapewnia lekką i łatwą obsługę. Bezpieczeństwo i komfort pracy uzyskujemy dzięki ergonomicznie wyprofilowanemu uchwytowi z elementami miękkimi oraz antypoślizgowymi. Dodatkowo duży, jednostronny odbojnik chroni nadgarstki podczas pracy. Cięcie gęstych krzewów i drzew może przysparzać więcej problemów. Jednak wykorzystanie nożyc GARDENA StartCut 160 BL znacznie to ułatwi. Narzędzie dzięki całkowicie schowanej wewnątrz trzonka lince zwalniania ostrzy narzędzie nie zaplątuje się w gałęzie. Istnieje również możliwość indywidualnego ustawienia kąta cięcia z ziemi, co pozwala na precyzyjne cięcie. Wewnętrzna przekładnia rolkowa gwarantuje większą moc cięcia, zmniejszając jednocześnie potrzebną siłę, dzięki czemu mocne cięcie jest wyjątkowo łatwe.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA