REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Opadłe liście psujące wygląd trawników znikają w mgnieniu oka

  • Autor: Urszula Tatur
  • 20 wrz 2016 09:00
Opadłe liście psujące wygląd trawników znikają w mgnieniu oka
Gardena
Opadłe liście psujące wygląd trawników znikają w mgnieniu oka
Opadłe liście psujące wygląd trawników znikają w mgnieniu oka

Jesień uważana jest często za najbardziej urokliwą z pór roku. Złote liście opadające z drzew wprawiają w zachwyt spacerujących alejami parków. Jednak dla osób, które przygotowują swój ogród przed nadejściem zimy, wiąże się to z nowymi wyzwaniami oraz zagospodarowaniem dodatkowego czasu na przydomowe obowiązki.

REKLAMA

Prace jesienne w ogrodzie wymagają dużo czasu i siły. Do szczególnie pracochłonnych zadań należy grabienie liści, które najpierw układane są na sterty, a dopiero później utylizowane. Jest na to jednak prostszy sposób. GARDENA stworzyła specjalne dmuchawy, które pozwolą łatwo, wygodnie, szybko i skutecznie usunąć z trawników zalegające liście oraz odpady ogrodowe. „Dbanie jesienią o wygląd domowego otoczenia nie musi być problemem. Odpowiednio dobrany sprzęt to niezawodny pomocnik, który poradzi sobie z najbardziej wymagającymi czynnościami. Dmuchawy, które mogą pełnić również funkcję odkurzacza ogrodowego GARDENA są wydajne i łatwe w obsłudze. Z ich użyciem każdy bez trudu poradzi sobie z pokrywającymi trawnik liśćmi” – mówi Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.

GARDENA posiada w swoim asortymencie dmuchawy, które są łatwe w obsłudze i wydajne, co gwarantuje użytkownikom szybkie i bezproblemowe usunięcie liści oraz odpadów ogrodowych. Nie trzeba również martwić się o kręgosłup, ponieważ dmuchawy są lekkie, poręczne i nie wymagają schylania się podczas odkurzania. Zostały stworzone w taki sposób, aby zapewnić każdemu użytkownikowi komfort i pozbawić go znacznego wysiłku. GARDENA dmuchawa AccuJet 18-Li posiada niezawodny akumulator litowo-jonowy, dzięki czemu odkurzając nie trzeba nieustannie myśleć o kablu. Poza tym można go wykorzystać w innych produktach marki GARDENA. Propozycją skierowaną do wymagających użytkowników jest dmuchawa z funkcją odkurzacza - GARDENA ErgoJet 3000 o dużej mocy. To urządzenie wielofunkcyjne, ponieważ może być używane, jako dmuchawa, odkurzacz i rozdrabniacz liści. Zastosowana w niej innowacyjna technologia ClickFit sprawia, że w łatwy sposób można przełączać funkcję odkurzania i dmuchania. Natomiast objętość odpadów redukowana jest dzięki wbudowanemu, solidnemu rozdrabniaczowi.

Zgarnianie liści z trawnika ma również inną ważną funkcję. Nieuprzątnięte powierzchnie, stają się po prostu niebezpieczne szczególnie podczas deszczu. Na śliskich i gnijących liściach łatwo się poślizgnąć i zrobić sobie krzywdę. Ważne jest więc systematyczne usuwanie liści z ogrodu. Pamiętajmy jednak o zwierzętach żyjących w naszym otoczeniu, z którymi zazwyczaj nie mamy styczności - żaby, jeże czy jaszczurki. Często ukrywają się pod żywopłotami lub w stertach liści i nie należy wyrządzać im krzywdy.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA