REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Okno w kuchni - świeże powietrze w naszym domu

  • Autor: Urszula Tatur
  • 27 marz 2017 18:52
Okno w kuchni - świeże powietrze w naszym domu
Okna Awilux z systemem PADK
Okno w kuchni - świeże powietrze w naszym domu
Okno w kuchni - świeże powietrze w naszym domu
Okno w kuchni - świeże powietrze w naszym domu

Odpowiednia wentylacja i cyrkulacja powietrza w domu jest niezwykle ważna nie tylko dla naszego komfortu, ale również zdrowia. Firma Awilux Polska posiada w swojej ofercie rozwiązanie, które pozwoli nam cieszyć się świeżym powietrzem w mieszkaniu bez względu na panujące za oknem warunki atmosferyczne. Okna Awilux z systemem PADK pozwalają na swobodna cyrkulację powietrza - jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo nam i naszemu mieniu.

REKLAMA

Systematyczne wietrzenie jest ważne dla zdrowego klimatu panującego w pomieszczeniu. Podnosi ono komfort życia, a także pozwala uniknąć zagrzybienia ścian. Niestety pozostawianie otwartych okien jest zaproszeniem dla potencjalnych włamywaczy, a także stwarza ryzyko zalania pomieszczeń podczas intensywnych opadów. Okna z systemem PADK dostępne w firmie Awilux Polska są odpowiedzią na te niedogodności. Dzięki innowacyjnej budowie produkt ten zapewni bezpieczeństwo oraz zdrową cyrkulację powietrza w naszym domu.

Zdrowie na pierwszym miejscu

Zła wentylacja pomieszczeń może mieć fatalne skutki dla naszego zdrowia. Brak cyrkulacji powietrza powoduje kondensacje pary wodnej i powstawanie wykwitów pleśni na ścianach. Nie jest to obojętne dla naszej kondycji i samopoczucia. Pleśń i grzyb może przyczynić się do powstawania nowotworów, jednocześnie oddziałując negatywnie na układ oddechowy oraz skórę i przyczyniając się do występowania takich dolegliwości jak katar, kaszel, łzawienie oczu czy wysypki, a nawet niewydolność nerek. Zagrzybienie jest szczególnym problemem dla alergików. Okna z systemem PADK z oferty firmy Awilux zapobiegają powstawaniu wykwitów pleśni i grzybów na ścianach. Dzięki możliwości odsunięcia skrzydła od ramy na 6mm to rozwiązanie umożliwia ciągły dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia.

Zatrzymaj ciepło we wnętrzu

Wietrzenie pomieszczeń – w szczególności zimą – wiąże się z dużymi stratami ciepła, a tym samym z koniecznością dogrzewania pomieszczeń. Powoduje to większe zużycie energii oraz wyższe rachunki. Dzięki swojej budowie okna z systemem PADK od Awilux Polska pozwala na cyrkulację powietrza przy jednoczesnym utrzymaniu stałej temperatury we wnętrzu. Gdy skrzydło jest odsunięte od ramy na całym swoim obwodzie, nagrzane powietrze z wnętrza ucieka górą, a świeże powietrze z zewnątrz napływa dołem, powoli rozpraszając się po całym pomieszczeniu. Dzięki temu podczas wietrzenia nie dochodzi do znacznej utraty ciepła – tak, jak w przypadku okna uchylnego. Badania wykazały, że podczas wietrzenia przez uchylone okno – przy temperaturze na zewnątrz 0 st. C – po 10 minutach odnotujemy spadek temperatury o ok. 2 st. C, natomiast podczas wietrzenia szczelinowego, które zapewnia system okien firmy Awilux z systemem PADK – temperatura spadnie jedynie o ok. 0,5 st. C.

Na każdą pogodę

Dzięki nowemu systemowi wietrzenia, dostępnemu w oknach PADK firmy Awilux możemy cieszyć się wnętrzem bez uciążliwych przeciągów. Dodatkowo to rozwiązanie eliminuje problem trzaskających okien. Konstrukcja okien Awilux z systemem PADK powoduje, że skrzydło pozostaje zawsze w tej samej odległości od ramy, niezależnie od warunków pogodowych i siły wiatru. Dodatkowo, nie musimy martwić się, że podczas silnych opadów woda przedostanie się do wnętrza i spowoduje szkody, takie jak zalanie ścian, parapetów oraz sprzętów w mieszkaniu. Wietrzenie szczelinowe tworzy barierę nie tylko przed deszczem, ale również bardziej uciążliwym hałasem.

 
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA