REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ogród w wersji mini

  • Autor: Urszula Tatur
  • 24 kwi 2017 08:04
Ogród w wersji mini
Dutchhouse.pl
Ogród w wersji mini
Ogród w wersji mini
Ogród w wersji mini
Ogród w wersji mini
Ogród w wersji mini
Ogród w wersji mini
Ogród w wersji mini
Ogród w wersji mini

Czy już urządziłaś swój przydomowy ogródek, taras albo balkon? Jeszcze nie? To się pospiesz! Przecież już przyszła piękna wiosna.

REKLAMA

Niech Cię nie zniechęca to, że jest mały. Nawet mikroskopijny ogródek czy taras można tak urządzić, żeby wygodnie się na nim odpoczywało, ciesząc się słońcem i pogodą.

Najważniejszą sprawą jest wybranie odpowiednich mebli. Na skrawku powierzchni nie zmieszczą się oczywiście przepastne sofy, ale siedziska niewielkiej wielkości już tak. Proponujemy fotele wyplatane. Świetnie się sprawdzą modele wiszące albo stojące, takie jak Egg czy Breeze – są bardzo wygodne i „przewiewne”, a do tego wyglądają lekko i mało masywnie, dzięki czemu nie zagracą przestrzeni. Ich dodatkową zaletą jest na tyle ciekawy design, że wstawione na zimę do domu atrakcyjnie ozdobią także wnętrze.

Jeśli nie masz miejsca na fotele, zdecyduj się po prostu na krzesła. Modele Twentyfour albo Ta są tak perfekcyjnie wyprofilowane, że można na nich długo siedzieć (a nawet bujać, bo dostępna jest też wersja na płozach) bez żadnego uczucia dyskomfortu. Dobrym pomysłem jest również ławka. Taka o głębokości 40 cm zmieści się nawet na najmniejszym balkonie! Gdy zamarzy Ci się miększe siedzisko, możesz położyć kolorowe poduszki. Zwiększą wygodę i ożywią aranżację.

Niezbędnym elementem miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu jest stolik, na którym postawisz filiżankę kawy czy szklankę orzeźwiającego napoju. Radzimy kupić mały mebelek, na przykład stolik He, Ko albo Pa. Każdy z nich ma taką konstrukcję, że w razie potrzeby może także służyć jako stabilny stołek.

Istotnym argumentem przemawiającym za wyborem mebli na zewnątrz domu powinna być ich wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Temu kryterium sprosta rattan, świetnie znoszący zarówno wilgoć, jak i wysokie oraz niskie temperatury, a także doskonałej jakości tworzywa sztuczne, które nie zmieniają barwy ani nie odkształcają się pod wpływem słońca. Właśnie z takich materiałów są zrobione prezentowane przez nas modele. Z pewnością przetrwają długie lata w nieskazitelnym stanie i będą Ci dobrze służyć. Wszystkie kupisz w dutchhouse.pl.

Gdy już umeblujesz swój letni salonik, koniecznie do aranżacji dodaj zieleń. Patrząc na rośliny, jeszcze bardziej się zrelaksujesz! Najlepiej posadź je w doniczkach różniących się wielkością i stylem – stojących i wiszących. Im więcej ich będzie, tym piękniejszy powstanie ogródek.REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA