REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Moda na hygge – czyli jak sprawić, aby dom był niezwykle przytulny

  • Autor: Urszula Tatur
  • 27 sty 2017 10:50
Moda na hygge – czyli jak sprawić, aby dom był niezwykle przytulny
Projekt Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Według Duńczyków słowem kluczowym, które sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi jest hygge. Oznacza ono praktykę tworzenia przytulnego oraz przyjemnego otoczenia, które ma wpływ na nasze samopoczucie.

REKLAMA

Według tego terminu powinniśmy czerpać radość z pozornie zwykłych czynności i rzeczy, które nas otaczają. Jak sprawić, aby nasze życie było hygge? Wystarczy zadbać o wewnętrzy spokój i sprawić, aby nasze wnętrza były wypełnione ciepłym światłem i ładnymi przedmiotami. Propozycje dodatków w stylu hygge przygotowali eksperci z Okazje.info.

Hygge to styl życia, który w dużej mierze opiera się na sztuce tworzenia przyjaznej oraz ciepłej atmosfery w naszych domach oraz mieszkaniach. Jak sprawić, aby wnętrza nabrały przytulnego charakteru i stały się bardziej komfortowe?

Wystarczy w ciągu dnia wprowadzić do swoich pomieszczeń jak najwięcej naturalnego światła, a wieczorem stworzyć odpowiedni nastrój zapalając świece czy małe lampki z białymi abażurami. Hygge zachęca także do otaczania się dodatkami w ciepłych, jasnych barwach, z dobrej jakości tkanin i materiałów. Mięciutki koc, puszyste poduszki, pufy z futerkowego obicia czy miękkie fotele sprawią, że nasze wnętrza będą przytulne, a my będziemy czuli się w nich zrelaksowani i wypoczęci – powiedziała Aleksandra Chłapińska, ekspert Okazje.info.

Warto również gromadzić wokół siebie przedmioty, z którymi wiążą się wspomnienia, np. stolik, przy którym od lat pijemy herbatę z przyjaciółką, kubek, który towarzyszy nam od dzieciństwa czy pamiątkowe zdjęcia w jasnych ramkach.

Hygge to przede wszystkim wnętrza wypełnione „przytulnymi” przedmiotami, które wprowadzają harmonię i spokój. Dzięki temu trendowi nasze domy oraz mieszkania mogą stać się miejscami, w których przebywanie będzie prawdziwą przyjemnością.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA