REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Krok po kroku: renowacja drewnianych drzwi i okien

  • Autor: Urszula Tatur
  • 30 marz 2017 19:43
Krok po kroku: renowacja drewnianych drzwi i okien
Fot. Bartosz Jarosz.
Krok po kroku: renowacja drewnianych drzwi i okien
Krok po kroku: renowacja drewnianych drzwi i okien

Wiosna za oknem – czas na remont, a co najmniej prace renowacyjne. Z roku na rok rośnie liczba sympatyków tej dziedziny, którzy w domowych warunkach, np. war-sztacie przywracają starym przedmiotom dawny blask. Powodów, dla których sięgamy po papier ścierny i farbę, jest wiele: nie mamy w danym momencie możli-wości wymiany poszczególnych elementów na nowe lub, po prostu, ze względu na wartość sentymentalną, nie chcemy się ich pozbywać. I choć możemy skorzystać z pomocy specjalisty, warto zadać sobie trochę trudu i wykonać tę pracę samodzielnie.

REKLAMA

Zanim na dobre zaczniemy renowację, powinniśmy odpowiednio przygotować podłoże – w tym przypadku ramę okna lub drzwi. Niezbędne jest usunięcie popękanych, starych warstw pozostałych po wcześniej aplikowanych produktach. Upewnijmy się, że oczyszczona powierzchnia nie posiada tłustych czy żywicznych plam (do usunięcia tego typu zabrudzeń warto skorzystać z profesjonalnych wyrobów, jak rozcieńczalnik EKO-1 marki Dekoral). To ważne, by całość była odpowiednio oczyszczona, oszlifowana i wysuszona (już na tym etapie prac należy zabezpieczyć pomieszczenie, ponieważ powstanie dużo pyłu). Jeżeli zajdzie taka konieczność, niezbędne jest uzupełnienie ubytków. Do wykonania tego zadania posłuży nam szpachla do drewna. Wypełnione miejsca trzeba następnie oszlifować papierem ściernym, dzięki czemu usuniemy nad-mierną warstwę nałożonego preparatu.

– Do renowacji drzwi i okien polecamy luksusową emalię z linii Dekoral Zadania Specjal-ne. Produkt posiada łagodny zapach, zapewnia trwały połysk i doskonałe białe krycie. Co ważne, wyrób posiada podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Stosując się do zaleceń producenta (znajdziemy je w karcie technicznej produktu), otrzymujemy 7-letnią gwarancję na pomalowaną powierzchnię – tłumaczy Aldona Słapa-Nowacka, Man-ager marki Dekoral Jak dodaje, dzięki dostępności artykułów do samodzielnego odnawi-ania rozmaitych przedmiotów, czynność ta zyskuje na popularności. Coraz chętniej decydujemy się na wykonanie wcześniej zlecanych na zewnątrz prac w domu, co – jak się okazuje – daje nam wiele satysfakcji i ogólnego zadowolenia.REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA