REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Konkurs szybkiego designu

  • Autor: Redakcja
  • 28 lut 2018 13:13
Konkurs szybkiego designu
Roca na 4 Design Days
Konkurs szybkiego designu
Konkurs szybkiego designu
Konkurs szybkiego designu
Konkurs szybkiego designu
Konkurs szybkiego designu

W pierwszej polskiej edycji konkursu One Day Design Challenge by Roca udział wzięło blisko 270. młodych profesjonalistów oraz studentów architektury i designu.

REKLAMA

• Zapoczątkowany 7 lat temu konkurs, funkcjonujący obecnie na arenie międzynarodowej, zorganizowany w Polsce podczas 4DESIGNDAY został entuzjastycznie powitany przez studentów i młodych profesjonalistów, którzy licznie wzięli udział w wyzwaniu
• Zadanie polegało na zaprojektowaniu zestawu umywalki i baterii w perfekcyjnej harmonii
• Konkurs wygrał projekt o nazwie MIST

Zwycięzcą pierwszej polskiej edycji konkursu One Day Design Challenge by Roca został projekt MIST autorstwa Ewy Nowak i Jarosława Markowicza. Nagrodę przyznano na gali, która odbyła się w sobotę 17 lutego. Konkurs, odbywający się w ramach 4DESIGNDAY, stanowi ciekawe wyzwanie dla młodych projektantów i architektów , którzy muszą mierzyć się nie tylko z zadaniem konkursowym, ale też i z czasem, by stworzyć propozycję innowacyjnego projektu przestrzeni łazienkowej, spełniającej wymagania ujawnione im dopiero przy starcie konkursu.

W tegorocznej edycji zadanie uczestników polegało na zaprojektowaniu zestawu umywalki i baterii idealnie do siebie pasujących.

Z ponad 80. zgłoszonych projektów Jury konkursu wyłoniło trójkę zwycięzców. Nagrodę główną, 1.000€, otrzymał projekt MIST. Jury doceniło projekt za sposób, w jaki łączył użyteczność, trwałość i piękno, oraz za kontynuowanie dobrych, sprawdzonych wzorców, jednocześnie odkrywając i wydobywając z nich nowe oryginalne cechy.

Druga i trzecia nagroda, o wartości 700€ i 400€, została przyznana, odpowiednio, projektowi
MO-VI autorstwa Bogny Bochenkiewicz, Kai Borowskiej i Aleksandra Łukasiewicza oraz projektowi Liky opracowanemu przez Pawła Lasotę, Annę Rudnicką i Annę Woźniakowską. Przyznana została także czwarta nagroda, o wartości 400€, wręczona przez przedstawicieli fundacji We Are Water projektowi Dominiki Czuber i Aleksandry Lesisz o nazwie Foggy Egg. Uznano, że najlepiej wpisuje się on w misję Fundacji, polegającą na zwiększaniu społecznej świadomości problemu dostępności wody oraz uświadamianie opinii publicznej i instytucjom, jak ważne jest wypracowanie nowej polityki gospodarowania tym zasobem. Fundacja kładzie nacisk na zrównoważony rozwój i oszczędne używanie tego zasobu oraz prowadzenie akcji zmniejszających negatywne skutki niewystarczającej dostępności wody w wielu regionach Świata.

Pozostając wierna idei angażowania się w projekty związane tematycznie z innowacjami i designem, Roca organizuje konkurs One Day Design Challenge by Roca w celu wspierania młodych architektów i projektantów na wczesnym etapie ich kariery. Od roku 2015 konkurs zaczęto organizować także w innych krajach, aby stworzyć także tam platformę na której młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoją kreatywność i zdobywać doświadczenie w świecie profesjonalistów.

W tym roku konkurs będzie organizowany w 11 krajach. To o 5 więcej niż w zeszłym roku. Dotrze teraz zarówno do Polski, jak i Chorwacji, Bazylii, Argentyny i Bułgarii. W Portugalii, Rosji, Omanie i Szanghaju, po zeszłorocznym sukcesie pierwszej edycji, w tym roku będzie miała miejsce druga. Natomiast Dubaj i Hong Kong będą obchodzić odpowiednio 3. i 4. edycję. W Hiszpanii, kolebce One Day Design Challenge by Roca, miejsce będzie miała 7. edycja.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA