REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kalendarz przedświąteczny – czyli Boże Narodzenie bez stresu

  • Autor: Urszula Tatur
  • 01 gru 2017 11:40
Kalendarz przedświąteczny – czyli Boże Narodzenie bez stresu
babskirytm.pl

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia to dla wielu kobiet ogromny stres. Przecież trzeba posprzątać cały dom, kupić prezenty, ubrać świątecznie wszystkie pomieszczenia, zrobić zakupy a do tego jeszcze przygotować mnóstwo potraw na cały świąteczny okres. Pojawia się więc pytanie o to jak wykonać te wszystkie zadania i nie stresować się. Przedstawiamy mini kalendarz, który sprawi, że przygotowania do świąt będą mniej stresujące.

REKLAMA

Pierwsze dni grudnia
Prezenty
Już na początku miesiąca warto zastanowić się jakie prezenty sprawią największą radość krewnym i znajomym. Teraz, kiedy mamy jeszcze trzy tygodnie czasu do Wigilii można spokojnie robić zakupy. Warto przejrzeć oferty sklepów realnych i wirtualnych i kupić idealny upominek dla każdej bliskiej osoby.
Porządki
W naszym kraju przyjęło się, że przed świętami sprzątamy cały dom. Jest to szczególna okazja, która motywuje nas do tego, by wysprzątać wszystkie szafy, umyć okna czy wytrzepać dywany. Jak się można spodziewać im większy dom oraz im więcej osób w nim mieszka, tym więcej do sprzątania. Aby sprostać świątecznym porządkom warto rozpocząć je już na początku miesiąca i podzielić na etapy. Można wyznaczyć jeden dzień na sprzątniecie jednego pomieszczenie, albo np. jednego dnia umyć okna, a kolejnego posprzątać w szafkach.

6. grudnia – Mikołajki
Ten dzień jest szczególnie oczekiwany, zwłaszcza przez najmłodszych. W nocy Mikołaj przychodzi, aby podarować drobne upominki. Najczęściej pod poduszką można znaleźć słodkości oraz małe zabawki.
W niektórych domach 6. grudnia to także dzień, kiedy rozpoczyna się okres świąteczny. Właśnie od tego dnia w domu pojawiają się adwentowe i świąteczne ozdoby. Są też domy, gdzie już na początku grudnia ubierana jest choinka, aby świąteczny nastrój dłużej towarzyszył mieszkańcom.

Dwa tygodnie przed Wigilią
To idealny czas na zaplanowanie świątecznego menu. Warto wtedy usiąść z najbliższymi i dokładnie ustalić jakie pyszności pojawią się na wigilijnym, a potem na świątecznym stole. Jeśli podczas świąt poza domownikami obecni są także inni goście można wspólnie ustalić kto jakie potrawy przygotowuje.

Tydzień do świąt
W polskiej tradycji wieczerza wigilijna to bardzo szczególny posiłek. Na stole w wielu domach nadal pojawia się 12 postnych dań, a potem na świątecznych stołach ustawiane są półmiski z różnego rodzaju potrawami mięsnymi. Przygotowanie ich, nawet w niewielkiej ilości to spore wyzwanie, dlatego warto gotowanie rozłożyć na raty. Wiele potraw można przygotować z wyprzedzeniem np. kapustę z grzybami i bigos można ugotować nawet kilka tygodni wcześniej, podzielić na porcje i zamrozić lub zagotować w słoiki, podobnie pierogi czy uszka do barszczu. Z kilkudniowym wyprzedzeniem można również upiec pierniki czy makowiec.

Źródło: babskirytm.pl
Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

  • Czy macie stres w tym okresie przedświątecznym? Bo mnie już dopadł, wydatków mnóstwo, mam nadzieję, żena wszystko mi wystarczy , pracy i obowiązków jeszcze więcej. Zaczęłam od kilku dni na spokój brać nervomix control, bo stres miałam spory.
    • taśka, 2017-12-06 10:31:01

REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA