REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jesień przy kominku

  • Autor: Urszula Tatur
  • 04 paź 2016 20:50
Jesień przy kominku
Chapel Parket
Jesień przy kominku
Jesień przy kominku
Jesień przy kominku
Jesień przy kominku
Jesień przy kominku
Jesień przy kominku
Jesień przy kominku
Jesień przy kominku
Jesień przy kominku

Zarówno kominki, jak i drewniane podłogi łączą walory użytkowe z estetycznymi: dodają wnętrzom klimatu i autentyczności, a jednocześnie (dosłownie i w przenośni) je ocieplają. Prezentujemy klimatyczne wnętrza, w których pierwszoplanowe role grają kominek i dębowe podłogi Chapel Parket. Różne style i przeznaczenia - jeden świetny efekt.

REKLAMA

Podłogi wykonane z naturalnego drewna same w sobie są ciepłe, więc przyjemnie chodzi się po nich na bosaka. Rzecz jasna, elementy te w żadnym stopniu nie zastąpią ogrzewania. Drewno warstwowe (inżynieryjne) pod pewnymi warunkami może być montowane na instalacji do ogrzewania podłogowego. Materiał o odpowiednich parametrach nie będzie izolatorem, ale zapewni równomierne ogrzanie całej powierzchni.
Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby drewniane deski montować w sąsiedztwie kominka i nie chodzi przy tym o dekoracyjną atrapę, ale prawdziwe palenisko. Dowodzą tego realizacje z udziałem dębowych podłóg Chapel Parket.

Już na wczesnym etapie budowy należy zadbać o to, aby centrum domowego ogniska było bezpieczne. Ogólne warunki dotyczące montażu, a także dopuszczenia do użytkowania, jak i eksploatacji wkładów kominkowych są określone w stosownych rozporządzeniach ministerialnych.
Jedną z dodatkowych metod zabezpieczenia przeciwpożarowego są niepalne materiały, którymi chroni się podłogę w najbliższym otoczeniu kominka. Kamień, hartowane szkło, czy stal zapobiegną kontaktowi iskier z drewnianą podłogą. Grubość tych materiałów można bezproblemowo dopasować do potrzeb, łatwo je utrzymać w czystości, wkomponowanie ich w styl i charakter wnętrza także jest bezproblemowe. W razie potrzeby tafle hartowanego szkła można umieścić bezpośrednio na deskach w pobliżu kominka, a po sezonie grzewczym po prostu je usunąć.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA