REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jak posprzątać po przyjęciu?

  • Autor: Urszula Tatur
  • 29 gru 2016 08:45
Jak posprzątać po przyjęciu?
Karcher
Jak posprzątać po przyjęciu?
Jak posprzątać po przyjęciu?
Jak posprzątać po przyjęciu?
Jak posprzątać po przyjęciu?
Jak posprzątać po przyjęciu?
Jak posprzątać po przyjęciu?
Jak posprzątać po przyjęciu?

Sylwestrowa noc, potem zabawy i spotkania w karnawale, jeśli jesteśmy ich gospodarzami łączą dobrą zabawę w gronie przyjaciół z koniecznością późniejszego porządkowania własnego domu. A im lepsza zabawa, tym więcej sprzątania! To nie jest przyjemna perspektywa.

REKLAMA

Poniższe porady sprawią jednak, że ze sprzątaniem po przyjęciu uporamy się szybko i bez stresu.
Aby mieć pewność, że wszystko wysprzątamy na błysk w krótkim czasie warto działać metodycznie, zgodnie z wcześniej przygotowanym planem. Energii do pracy może dodać mroźne, bo styczniowe powietrze, czyli przed sprzątaniem warto otworzyć okna i przewietrzyć mieszkanie. Następnie możemy zabierać się do pracy: najpierw usuń większe śmieci, pojemniki, opakowania, które zostały po wieczornym przyjęciu. Następnie zbierz brudne naczynia i sztućce i umyj je sam lub „zaproś” do pracy zmywarkę. I dopiero po wykonaniu tych czynności sięgnij po ściereczki, mop i odkurzacz. A zatem do działa!

Rada 1
Kiedy uporasz się z grubszymi zanieczyszczeniami wytrzyj blaty i stoły. Zawsze pracuj od góry do dołu, w tej sposób zapobiegniesz spadaniu okruchów na już oczyszczone powierzchnie. Nie zapomnij o szczelinach w sofie czy kanapie, ponieważ tam okruchy lubią się gromadzić. Już niebawem z pomocą przy odkurzaniu i umyciu podłogi służyć będzie mop elektryczny marki Kärcher FC5, który w Polsce pojawi się w 2017 roku. W tym jednak karnawale trzeba zdać się na znane odkurzanie i mycie mopem ręcznym. Zanim to zrobimy musimy usunąć z podłogi wszystkie przedmioty. Sam proces mopowania podłogi powinien wyglądać następująco: poruszamy się wzdłuż krawędzi pomieszczenia tyłem zataczając mopem ósemki. W ten sposób nie roznosimy brudu, a sprawnie go usuwamy. Alternatywą dla mopowania może być parownica SC 3. Jest to urządzenie, dzięki któremu oczyścimy wszystkie wodoodporne powierzchnie w domu: armaturę kuchenną i łazienkową, wannę, zlew, płytki, okap, kabinę prysznicową a nawet szybę kominka. Model parownicy SC 3 charakteryzuje się wyjątkowo krótkim czasem nagrzewania. Trwa ono zaledwie 30 sekund. Urządzenie posiada wbudowany filtr kamienia, który zapobiega osadzaniu się kamienia na częściach parownicy. Wodę w zbiorniku możemy uzupełnić w dowolnym momencie bez przerywania pracy. Czyszczenie parowe to najnowszy trend. Nie wymaga ono stosowania jakichkolwiek środków chemicznych. Cała technologia czyszczenia opiera się na działaniu gorącej pary pod wysokim ciśnieniem. Cząsteczki pary „wślizgują” się między brud a czyszczoną powierzchnię skutecznie odspajając nawet uporczywe zabrudzenia.

Rada 2
Świece pięknie towarzyszące wczorajszemu spotkaniu, na następny dzień nie kojarzą się już tak mile, bo ze świecami w domu wiąże się ryzyko poplamienia woskiem dywanu czy sofy. Jeśli już tak się zdarzy pamiętaj, by nie usuwać wosku dopóki jest ciepły i płynny. Poczekaj aż zastygnie - wówczas możesz usunąć go łatwo podważając np. nożem. Aby wywabić ślady tłuste z wosku, które już poplamiły materiał, najlepiej prasować je przez bibułę średnio nagrzanym żelazkiem. Metoda ta nie nadaje się jednak do dywanów i obić wykonanych z syntetycznych materiałów, dlatego zawsze trzeba sprawdzić warunki użytkowania podane przez producenta.

Rada 3
To może się przytrafić każdemu. Kieliszek czerwonego wina przewraca się i jego zawartość ląduje na naszym pięknym dywanie! Ale - bez paniki - z tą plamą można sobie poradzić, ale trzeba niezwłocznie zetrzeć wino szmatką i zaprać plamę specjalnym środkiem odplamiającym. A czy obiegowa opinia, że sól pomaga w usuwaniu tego rodzaju plam znajduje potwierdzenie w rzeczywistości? Zadaniem ekspertki Kärcher pani Urte Paaßen – niewystarczająco, gdyż: „Sól co prawda przyciąga wilgoć, jednak wino wnika we włókna materiału szybciej niż sól jest w stanie je odebrać, dlatego nie jest to sposób w pełni skuteczny”. Skutecznym sposobem na pozbycie się plam na dywanach jest użycie odkurzacza piorącego marki Kärcher. Warto tu polecić model SE 5.100, który radzi sobie nawet z uporczywymi plamami. Jest on przeznaczony do czyszczenia dywanów i tapicerki. Urządzenie posiada dwa zbiorniki. Jeden na wodę czystą i jeden na wodę brudną. To sprawia, że odkurzacz jest łatwy w obsłudze. Dzięki specjalnej dyszy ekstrakcyjnej Kärcher czas schnięcia po czyszczeniu jest zredukowany o połowę. W jednym przejściu roboczym zarówno spryskujesz środkiem RM 512 jak i odsysasz cały brud. Praktyczny schowek na narzędzia gwarantuje, że nie pogubimy akcesoriów takich jak np. dysz
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA