REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jak polubić sprzątanie? 7 pomysłowych sposobów

  • Autor: Urszula Tatur
  • 07 paź 2016 14:00
Jak polubić sprzątanie? 7 pomysłowych sposobów
Fot. Perfect House

Domowe porządki wcale nie muszą być nudne.

REKLAMA

Bądźmy szczerzy, istnieje masa ciekawszych zajęć niż sprzątanie. Jeśli jednak chcemy, by nasz dom był czysty i uporządkowany, warto podejść do zadania metodycznie i postarać się jakoś uprzyjemnić to codzienne zajęcie. Może dobrą motywacją będzie ulubiona muzyka, trochę zabawy w rodzinnym gronie, a na koniec – słodka nagroda? Czy teraz odkurzanie i mycie okien nadal wydają się tak samo nieznośne?

1. W tanecznym rytmie
Odpowiedni akompaniament jest niezwykle istotny. Puść ulubioną płytę albo przygotuj wcześniej specjalną playlistę z energetycznymi piosenkami w sam raz do sprzątania. Kto powiedział, że myjąc podłogę nie można dać ponieść się tanecznym rytmom, albo udać, że występujesz na rozdaniu nagród Grammy?

2. Godzina na samorozwój
A może zamiast muzyki - audycje radiowe, podcasty np. w języku, którego się uczysz albo wciągający audiobook? Sprzątanie nie musi być czasem straconym.

3. Turbo fitness
Podczas godziny intensywnego sprzątania możemy spalić nawet 250 kcal, czyli tyle ile zawiera czekoladowy batonik. Najmniej możemy spalić podczas mycia okien (ok. 120 kcal), najwięcej (213 kcal) podczas szorowania podłogi.

4. Pięknie pachnący dom
To, czym sprzątamy również ma znaczenie. Najważniejsze oczywiście, by środki były skuteczne. Przyjemnym dodatkiem będzie również ładny zapach i miłe dla oka opakowanie. Nie bez powodu w sklepach mamy cały arsenał mopów, szczotek i szmatek w kolorowe wzory. Na półkach znajdziemy również coraz popularniejsze kosmetyki do wnętrz, które wyróżnia zapach na bazie perfumeryjnych kompozycji. Wprowadzą do domu powiew luksusu.

5. Grafik sprzątania
Podobno słowo pisane ma sprawczą moc. Rozpiska poszczególnych prac domowych znacznie ułatwi sprzątanie i pozwala zaoszczędzić czas. Tabelka w Excelu lub wiszący na lodówce kolorowy planner to skuteczne narzędzie każdej dobrze zorganizowanej pani domu.

6. Praca zespołowa
Najszybszy patent na sprzątanie to zagonienie do prac wszystkich członków rodziny, z najmłodszymi domownikami włącznie. Możecie urządzić zawody, kto posprząta szybciej lub zagrać w grę i trochę poudawać np. Kopciuszka, który musi posprzątać, by móc wyruszyć na bal.

7. Zasłużona nagroda
Po dobrze wykonanej pracy należy się nagroda. Nie tylko satysfakcja z dobrze wykonanej pracy, oraz pachnącego i lśniącego domu. Można zafundować sobie słodką nagrodę - kawałek domowego ciasta, kubek czekolady lub kawy, a na dokładkę odcinek ulubionego serialu, a dla dzieci – bajki.

Źródło: Perfect House
Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

  • Dla mnie też ważne są środki czystości jakich używam. Jak są nieskuteczne to zajmuje mi to dwa razy więcej czasu. Nie zapomnę jak bawiłam się w zapieranie plam, które pozostawały po praniu zwykłym proszkiem... Już od jakiegoś czasu kupuje kapsułki piorące z Ludwika i sie sprawdzają w 100%. Bez zapierania! Tak samo miałam z kiepskim płynem do szyb. Cały dzień myłam okna a na końcu miałam smugę za smugą...
    • malina, 2016-11-10 14:50:36

REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA