REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jak ozdobić wielkanocny stół? Pomysły na oświetleniowe aranżacje

  • Autor: Urszula Tatur
  • 10 kwi 2017 17:12
Jak ozdobić wielkanocny stół? Pomysły na oświetleniowe aranżacje
Activejet
Jak ozdobić wielkanocny stół? Pomysły na oświetleniowe aranżacje
Jak ozdobić wielkanocny stół? Pomysły na oświetleniowe aranżacje
Jak ozdobić wielkanocny stół? Pomysły na oświetleniowe aranżacje

Wielkanoc to święto wiosenne. Klasyczne ozdoby do domu wykorzystywane w tym okresie to przede wszystkim baranki i kurczaki, ale także dużo świeżej zieleni, na przykład w formie kwiatów. Ten specjalny czas można jeszcze bardziej podkreślić za sprawą dobrze dobranego oświetlenia stołu.

REKLAMA

Elegancko i szybko
Kto powiedział, że sznury LED są odpowiednie tylko na Boże Narodzenie? Z powodzeniem można je wykorzystać również na Wielkanoc, tym bardziej, że spotkania w gronie rodziny i przyjaciół mogą się przeciągnąć do godzin wieczornych. Delikatne światło idealnie podkreśli świąteczny klimat i pięknie będzie się prezentowało w połączeniu z wiosennymi aranżacjami stołu. W najprostszej wersji, sznury lampek LED można po prostu ułożyć na stole. Jeśli zależy nam na bardziej wyszukanej ekspozycji – wykorzystajmy przezroczyste wazony. W takim wazonie możemy ułożyć nie tylko lampki, lecz również ozdoby kojarzące się z Wielkanocą, np. pisanki czy filcowe zwierzątka.

Lampy, bombki i kostki
Do ozdoby stołu idealnie nadadzą się również bombki i kostki LED Activejet. Te pierwsze doskonale komponują się z ozdobnymi misami i paterami, drugie świetnie nadają się do oświetlenia lampionów. Lampiony możemy ustawić na stole, jak i bezpośrednio na podłodze, co szczególnie sprawdzi się po zmroku. Bombki i kostki LED są ozdobą samą w sobie – jeśli nie mamy czasu na przygotowanie pracochłonnych aranżacji, z powodzeniem możemy je po prostu ułożyć na stole.

Zrób to sama!
Stworzenie samodzielnych dekoracji świątecznych z udziałem światła zaproponować można również dzieciom. Najprościej jest światełka LED ubrać w papierowe lampiony dowolnie udekorowane. Ruszcie głową i stwórzcie kolorowe pisanki, kurczaczki, kwiatki i inne ozdoby, które przepowiadają wiosnę. Ponieważ diody LED nie nagrzewają się, tego typu ozdoba jest bezpieczna także dla małych dzieci, które są bardzo ciekawe otaczającego ich świata. Na podobnej zasadzie żarówki LED wykorzystać można na przykład do podświetlenia wazonu z kwiatową dekoracją lub szklanej misy wypełnionej kolorowym żwirkiem. Świecące elementy dodadzą całości elegancji.

Święta na świeżym powietrzu
A może Wielkanoc zaplanujecie na świeżym powietrzu? Jeżeli posiadasz taras albo nawet spory balkon, część wspólnej uczty możesz przenieść na zewnątrz. W okolicach Wielkanocy niejednokrotnie jest już naprawdę ciepło, więc wspólne napawanie się urokiem odradzającej się do życia przyrody jest przyjemnym doświadczeniem. Do ozdoby balkonowej balustrady możesz z powodzeniem wykorzystać sople LED – nadadzą nie tylko uroku, lecz również w praktyczny sposób oświetlą przestrzeń. Na tarasie wspaniale sprawdzą się zaś duże lampiony wypełnione kostkami lub bombkami LED – ustawiając je wokół stołu zapewnisz mu delikatne i nastrojowe oświetlenie, sprzyjające długiemu, wspólnemu biesiadowaniu w rodzinnym gronie
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA