REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Inteligentne rozwiązania na sezon grzewczy

  • Autor: Urszula Tatur
  • 06 lis 2017 14:40
Inteligentne rozwiązania na sezon grzewczy
Fibaro
Inteligentne rozwiązania na sezon grzewczy
Inteligentne rozwiązania na sezon grzewczy

The Heat Controller (głowica termostatyczna) pozwala na zdalne zarządzanie ogrzewaniem w domu i znaczną oszczędność rachunków, a CO Sensor (czujnik czadu) zadba o bezpieczeństwo i komfort domowników.

REKLAMA

Ceny ogrzewania w Polsce są bardzo zróżnicowane. Badanie wykonane na zlecenie FIBARO przez Kantar TNS pokazało, że średnio najwięcej płacą za nie mieszkańcy województwa Podkarpackiego (1590 zł) oraz Łódzkiego (1502 zł). Średnia cena ogrzania domu dla wszystkich województw wyniosła 1074 zł miesięcznie. Najmniejsze rachunki w sezonie zimowym płacą natomiast mieszkańcy województw Podlaskiego i Pomorskiego – odpowiednio 796 zł i 736 zł. Zaskakiwać może jednak fakt, że to nie mieszkańcy najdroższych województw są najbardziej niezadowoleni z opłat, prym wiodą w tym mieszkańcy Małopolski, Wielkopolski, Śląska oraz województwa Opolskiego. Mieszkańcy tych dwóch ostatnich województw podejrzewają również, że opłaty za ogrzewanie wzrosną w ciągu najbliższych 12 miesięcy – jest o tym przekonanych 59% Ślązaków i 52% mieszkańców Opolszczyzny. Zdecydowana większość posiadaczy domów i szeregowców do ogrzania wykorzystuje klasyczne kaloryfery, trend ten jest najmocniejszy w województwach Mazowieckim i Podlaskim, gdzie używanie grzejników zadeklarowało aż 96% ankietowanych. Nawet w tych województwach, gdzie korzystanie z kaloryferów zadeklarowało najmniej osób, tj. Dolnośląskim i Pomorskim ich udział wynosi odpowiednio 80 i 78 procent. Polacy są również przychylni rozwiązaniom smart home w dziedzinie ogrzewania. Aż 74% badanych za atrakcyjną uznało możliwość zdalnego sterowania temperaturą w domu, a 81% ankietowanych chciałoby móc ustawiać harmonogramy ogrzewania w zależności od pory dnia. Dziś FIBARO zaprezentowało rozwiązania, odpowiadające na te potrzeby.

The Heat Controller

Głowica termostatyczna FIBARO to urządzenie montowane bezpośrednio na zawór kaloryfera, które pozwala w inteligentny sposób zarządzać ogrzewaniem w domu lub mieszkaniu. W połączeniu z systemem smart home FIBARO, głowica pozwala na zdalne sterowanie temperaturą z poziomu aplikacji w smartfonie lub tablecie. Dzięki zastosowaniu kilku urządzeń można ustawić inną temperaturę w każdym z pomieszczeń, a nawet zaplanować jaka temperatura ma panować w danym pomieszczeniu np. po wykryciu w nim ruchu. Możliwe jest również zaplanowanie harmonogramów ogrzewania - kiedy wracamy z pracy, system automatycznie nakaże głowicom zwiększyć temperaturę w wybranych pomieszczeniach i ogrzać dom na nasz powrót. The Heat Controller współpracuje zarówno z czujnikami temperatury FIBARO jak i innych producentów, by mierzyć poziom nagrzania pomieszczenia nie tuż obok źródła ciepła, ale w miejscu, w którym faktycznie przebywamy, np. na kanapie, zapewniając nam komfort cieplny. Urządzenie świetnie radzi sobie z zapewnieniem stałego poziomu ciepła w pomieszczeniu, zareaguje także na takie zdarzenia jak otwarcie okna, odłączając wówczas dopływ ciepła. Wewnętrzne badania FIBARO pokazały, że system wyposażony w głowice termostatyczne może zredukować koszty ogrzewania nawet o 42%. Dzięki zastosowaniu bezprzewodowej komunikacji oraz wewnętrznego zasilania, montaż The Heat Controller jest bardzo prosty i nie wymaga dodatkowych podłączeń, a po zainstalowaniu dokonuje automatycznej kalibracji dostosowując się do zaworu grzejnika. Urządzenie dostępne jest w wersji Z-Wave, a wkrótce również w wersji współpracującej ze standardem Apple HomeKit.

REKLAMA


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA