REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Franke wspiera Wojciecha Chuchałę w debiucie WRC

  • Autor: Urszula Tatur
  • 22 cze 2017 09:47
Franke wspiera Wojciecha Chuchałę w debiucie WRC
Fot. materiały prasowe Franke
Franke wspiera Wojciecha Chuchałę w debiucie WRC
Franke wspiera Wojciecha Chuchałę w debiucie WRC
Franke wspiera Wojciecha Chuchałę w debiucie WRC

Wojciech Chuchała wraz ze swoim pilotem Sebastianem Rozwadowskim wystartują w drugim najstarszym rajdzie samochodowym na świecie – Rajdzie Polski.
Będą walczyć o czołowe lokaty w klasyfikacji WRC2. Franke aktywnie wspiera zmagania załogi.

REKLAMA

Koncentracja na osiągnięciu zakładanego celu jednoczy świat motorsportu i biznesu, a nowe wyzwania zawsze poszerzają horyzonty – podkreśla Marek Szymański, Prezes Franke Polska.

Tegoroczny ORLEN 74. Rajd Polski z bazą w Mikołajkach zostanie rozegrany w dniach 29 czerwca – 2 lipca. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 1422 kilometrów, w tym 23 odcinki specjalne liczące ponad 326 km.

Trzymamy mocno kciuki i kibicujemy załodze z numerem 42!

„Sny i marzenia czasem jednak się spełniają – debiutuję w WRC i to w domowym ORLEN 74. Rajdzie Polski! Cel jest jeden – walka, aby marzenia stały się rzeczywistością i nasz wynik był dumą dla polskiego motorsportu. Będziemy reprezentować nasz kraj wśród wielu międzynarodowych załóg i damy z siebie wszystko!” – podkreśla Wojciech Chuchała.

Dla Franke współpraca sponsoringowa z kierowcą rajdowym i wspólne uczestnictwo w Rajdowych Mistrzostwach Świata jest doskonałą okazją do podkreślenia wartości, kształtujących markę. Ambicja, pasja i nieustanne doskonalenie swoich umiejętności to cechy wspólne dla zespołu rajdowego, który z sukcesem zalicza kolejne odcinki specjalne oraz przedsiębiorstwa skutecznie konkurującego na rynku. „Refleks jest dla kierowcy i pilota tym czym dla firmy umiejętność reagowania na zmiany, koncentracja na osiągnięciu zakładanego celu jednoczy świat motorsportu i biznesu, a nowe wyzwania zawsze poszerzają horyzonty” – podkreśla Marek Szymański, prezes Franke Polska, komentując zaangażowanie marki w sponsoring zawodnika rajdowego.

Trzymajcie mocno kciuki i kibicujcie załodze z numerem 42!

Liderzy na starcie

Najlepsi kierowcy z Sebastienem Ogierem, czterokrotnym mistrzem świata i aktualnym liderem klasyfikacji WRC nadesłali swoje zgłoszenia do organizatora ORLEN 74. Rajdu Polski. Swój start w Mikołajkach awizują fabryczne zespoły Citroena, Hyundaia, M-Sportu i Toyoty, dzięki którym po raz pierwszy w Polsce zobaczymy w akcji aż czternaście najnowszych i najszybszych samochodów klasy WRC debiutujących w tym roku w rajdach. Na liście zgłoszeń widnieje 49 załóg. Poza klasyfikacją kierowców i producentów o punkty będą również rywalizowali zawodnicy WRC2, WRC3 i JWRC.

Z polskich zawodników, razem z Wojciechem Chuchałą (Ford Fiesta R5) na malowniczych mazurskich szutrach zobaczymy Huberta Ptaszka (Skoda Fabia R5), Łukasza Pieniążka (Peugeot 208 T16), Jarosława Kołtuna (Ford Fiesta R5) oraz Jakuba Brzezińskiego (Citroen DS3 R3T).

Trasa Rajdu

Uroczysty start rajdu nastąpi w czwartek, 29 czerwca o godz. 16:00. Jeszcze tego samego dnia, o godz. 19:08 będziemy mieli okazję podziwiać początek rywalizacji na torze Mikołajki Arena, na którym podczas kolejnych dni zostaną rozegrane jeszcze dwie próby sportowe.

W piątek, 30 czerwca zaplanowano 9 odcinków specjalnych o długości ponad 113 kilometrów, a w sobotę, 1 lipca kolejnych również 9 oesów, ale tym razem liczących blisko 151 km. W niedzielę, 2 lipca ostatnie 4 odcinki (59 km) ORLEN 74. Rajdu Polski w tym kończący rywalizację Power Stage w nowej lokalizacji (OS-23, Paprotki-2) z dodatkowymi punktami (5-4-3-2-1) dla pierwszych pięciu zawodników. Meta rajdu, podobnie jak uroczysty start będzie mieć miejsce w urokliwym centrum Mikołajek o godz. 14:30.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA