REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dr hab. Jan Sikora gościem specjalnym Studia Dobrych Rozwiązań w Gdańsku

  • Autor: Redakcja
  • 18 cze 2017 21:47
Dr hab. Jan Sikora gościem specjalnym Studia Dobrych Rozwiązań w Gdańsku
Dr hab. Jan Sikora

Już 20 czerwca zapraszamy do Gdańska na Studio Dobrych Rozwiązań. Naszym gościem specjalnym będzie dr hab. Jan Sikora, który w specjalnie przygotowanym wykładzie opowie o tym, co tworzy wartościową architekturę.

REKLAMA

Czym jest dziś wartościowa architektura? Co wyznacza jej kryteria i ją tworzy? Znany i ceniony architekt, dr hab. Jan Sikora, opowie o tym podczas Studia Dobrych Rozwiązań w Gdańsku. Już 20 czerwca na Międzynarodowych Targach Gdańskich!

Dr hab. Jan Sikora to architekt wnętrz i autor ponad stu wnętrz prywatnych i publicznych. Z pasją tworzy obiekty kultury takie jak Stacja Kultura czy Sopoteka. Jest wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, a jego prace były wielokrotnie nagradzana m.in. międzynarodową nagrodą Library Interior Design Award, Nagrodą Architektoniczną Polityki i Bryłą Roku. Prowadzi autorską pracownię Sikora Wnętrza ( www.sikorawnetrza.com ).

Jednym z ciekawszych, najnowszych projektów pracowni naszego gościa specjalnego są wnętrza hotelu Number One na gdańskiej Wyspie Spichrzów.

- W projekcie starliśmy się oddać to, co wyjątkowe w Gdańsku. Miasto - jego wspaniałość kiedyś i dziś było dla nas punktem wyjścia oraz inspiracją do stworzenia miejsca dla nowoczesnego i ceniącego sobie jego charakter człowieka. Uzyskany styl to zderzenie sprzeczności: historii z nowoczesnością, bogactwa i prostoty form, ciężkich mebli gdańskich z lekkością współczesnego designu. Dzięki tym, dość odważnym połączeniom, chyba udało nam się uzyskać zamierzony efekt i wyznaczyć nowy gdański styl - mówi dr hab. Jan Sikora.

We wnętrzu znalazło się miejsce na takie perły współczesnego designu jak krzesła bujane NUB Andreu World, hoker Moooi New Antiques czy popularny kamień bianco carrara. Wnętrze pełne jest customowych elementów projektowanych na specjalne zamówienia (jak sofy w części restauracyjnej, kasetonowy sufit czy czarne elementy wewnętrznej stolarki).
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA