REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Czysta kuchnia: praktyczny poradnik

  • Autor: Urszula Tatur
  • 19 lis 2016 09:15
Czysta kuchnia: praktyczny poradnik
Karcher
Czysta kuchnia: praktyczny poradnik
Czysta kuchnia: praktyczny poradnik
Czysta kuchnia: praktyczny poradnik
Czysta kuchnia: praktyczny poradnik
Czysta kuchnia: praktyczny poradnik
Czysta kuchnia: praktyczny poradnik

Poniższe porady sprawią, że sprzątanie będzie bardziej efektywne i skuteczniejsze.

REKLAMA

Rada 1
Wszelkiego rodzaju próbki, butelki, leki czy kosmetyki gromadzą się w łazienkowych szafkach i na półeczkach. Aby zrobić trochę miejsca należy wyrzucić wszystko co jest przeterminowane lub czego zwyczajnie już nie używamy. Następnie zamiast od razu wkładać pozostałe rzeczy z powrotem najpierw dokładnie wytrzyjmy szafki i szuflady. Resztki mydła i kosmetyków zebrane na łazienkowym lustrze łatwo możemy usunąć za pomocą myjki do okien Kärcher. W ten sposób nasze szafki i półki będą czyste w bardzo krótkim czasie. Myjka Karcher WV 2 Plus przeznaczona jest do mycia wszelkiego rodzaju powierzchni szklanych, luster, a także fliz. Urządzenie zbiera brudną wodę nie zostawiając żadnych plam ani smug. Urządzenie pracuje w każdym kierunku (góra-dół, lewo-prawo, skos-łuk), co daje nieograniczone możliwości jeżeli chodzi o kształt czyszczonej powierzchni.

Rada 2
Nasza spiżarnia ma tendencję do niebezpiecznego zapełniania się w ciągu całego roku. Dlatego robiąc noworoczne porządki warto tam zajrzeć. Przeterminowane produkty zbożowe mogą stać się pożywką dla moli i mrówek dlatego należy je jak najszybciej usunąć. Mimo, że konserwy i przetwory mają długi termin przydatności do spożycia warto sprawdzić, czy nie są przypadkiem przeterminowane. Układając produkty na półkach warto zastosować sprytny system polegający na tym, że produkty z długą datą ważności układamy głęboko a te, które mają krótki termin dajemy do przodu, tak by łatwo było do nich sięgnąć. Podczas wycierania półek ważne by nie pomijać szczelin i odstępów. Odkurzacz z dyszą szczelinową jest idealny do czyszczenia trudno dostępnych miejsc, dzięki czemu mamy pewność, że resztki jedzenia nie pozostaną w szafce i nie przywabią nieproszonych gości. Warto tu zastosować nowy energooszczędny odkurzacz z serii VC. VC 6 to nowoczesny odkurzacz, który należy do klasy efektywności energetycznej A. Odkurzacz łączy wysoką siłę ssącą z licznymi udogodnieniami obsługi.

Rada 3
Który rodzic nie widział sypialni swojego dziecka dosłownie zasypanej zabawkami? Podejmowanie wspólnie z dzieckiem decyzji o tym, które rzeczy zachować a z którymi się pożegnać pomoże Ci nie utonąć w lawinie zabawek. System „sygnalizacji świetlnej” może okazać się bardzo pomocny podczas sprzątania pokoju dziecka. Zielone pudło na rzeczy, które zostają, czerwone na te, z którymi nasza pociecha chce się już pożegnać i pomarańczowe na takie, które tymczasowo możemy przenieść na przykład do piwnicy. A jeśli chodzi o samo czyszczenie to twarde, plastikowe przedmioty mogą być wyprane w pralce pod warunkiem, że umieścimy je w specjalnym woreczku lub owiniemy w ręczniki. Przedmioty z miękkich tworzyw sztucznych lub silikonu można wyczyścić w zmywarce. Jeśli chodzi o tkaniny i pluszaki to postępujmy zgodnie z instrukcją producenta.

Rada 4
Sprzątanie nie zawsze znaczy to samo co czyszczenie różnych rzeczy znajdujących się w domu. Jedną z najprostszych i najlepszych metod by tchnąć nowego ducha w swoje wnętrze jest zmiana aranżacji mebli. Powszechnym problemem są tu odciśnięte ślady na dywanie. Z takimi śladami można uporać się korzystając odkurzacza piorącego SE 6.100 z serii Home Line. Urządzenie to dogłębnie czyści dywany, wykładziny i obicia mebli tapicerowanych wykorzystując funkcję prania. W szczególności urządzenie to jest bardzo przydatne w gospodarstwach domowych, gdzie kurz, sierść zwierząt jest problemem dla alergików. Aby pozbyć się zagnieceń na dywanie wystarczy zastosować nakładkę piorącą w miejscu zagniecenia.

REKLAMARekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA