REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Czysta kuchnia: jak dbać o sprzęt AGD

  • Autor: Urszula Tatur
  • 06 sty 2017 20:16
Czysta kuchnia: jak dbać o sprzęt AGD
Karcher
Czysta kuchnia: jak dbać o sprzęt AGD
Czysta kuchnia: jak dbać o sprzęt AGD
Czysta kuchnia: jak dbać o sprzęt AGD
Czysta kuchnia: jak dbać o sprzęt AGD
Czysta kuchnia: jak dbać o sprzęt AGD

Zachowanie czystości sprawia, że sprzęty dłużej nam służą i rzadziej się psują. Poniższe rady pozwolą w łatwy i skuteczny sposób utrzymać czystość w kuchni.

REKLAMA

W gospodarstwie domowym nie wyobrażamy sobie życia bez urządzeń elektrycznych takich jak zmywarka czy lodówka. Niektórych z nich używamy kilka razy w tygodniu z innych korzystamy codziennie. Tak czy siak zazwyczaj rzadko je czyścimy, co jest błędem. Zachowanie czystości sprawia, że sprzęty dłużej nam służą i rzadziej się psują. Poniższe rady pozwolą w łatwy i skuteczny sposób utrzymać czystość w kuchni.
Rada 1:
Zachowanie czystości w lodówce to priorytet – w końcu to tam trzymamy jedzenie. Zanim zaczniemy czyścić wyłączmy urządzenie z prądu. Następnie wyjmijmy zawartość i pozostawmy ją w chłodnym miejscu. Czyszczenie zaczynamy od wyjęcia i umycia półeczek. Następnie czyścimy od dołu do góry wnętrze naszej lodówki. Cienkim, drewnianym szpikulcem oczyścimy rowki i szczeliny. Pamiętajmy by oczyścić otwór drenażowy znajdujący się na tylnej ścianie lodówki. Na końcu należy włożyć półki, wytrzeć wszystkie powierzchnie do sucha i powkładać jedzenie z powrotem do lodówki.
Rada 2:
Według statystyk aż 57% Polaków posiada mikrofalówkę. Dzięki jednemu sprytnemu trikowi usuniemy z niej wszystkie, nawet te zaschnięte, plamy. Podgrzej w kuchence miskę z wodą i kilkoma kroplami soku z cytryny nastawiając na dużą moc przez około 5-6 minut. Para, która powstanie podczas ogrzewania przylgnie do plam i rozmiękczy je, co pozwoli łatwo je usunąć. Następnie zetrzyj plamy ściereczką. I już Twoja mikrofala jest jak nowa i pachnie świeżo dzięki sokowi z cytryny.
Rada 3:
Tłuszcz i zaschnięte resztki jedzenia w piekarniku wymagają żmudnego szorowania. Parownice, na przykład SC 4 marki Kärcher, są świetną alternatywą dla środków czyszczących. Potężne połączenie ciśnienia i temperatury rozpuszcza brud a okrągła szczotka usuwa go. Nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia znikają bez śladu i bez rysowania czyszczonej powierzchni. Resztki brudu wystarczy wytrzeć ściereczką. Kolejna zaletą parownic jest to, że wymagają one jedynie wody – środki czyszczące możemy zostawić w szafce. Pamiętajmy, aby odłączyć zasilanie przed czyszczeniem. Z parownicą czasy długotrwałego szorowania odchodzą w zapomnienie.
Rada 4:
Jeśli po wyjęciu ze zmywarki naczynia są niedomyte a sztućce matowe, może to oznaczać, że nadszedł czas by wyczyścić zmywarkę. Aby to zrobić, należy najpierw wyjąć filtr i ramie natryskowe z maszyny i wymyć je za pomocą gąbki pod bieżącą wodą. Zatkane otwory na ramieniu natryskowym odblokujesz delikatnie za pomocą igły. Parownica z dyszą punktową pozwoli wyczyścić zakamarki i trudno dostępne miejsca. Po oczyszczeniu tych części należy uruchomić zmywarkę bez naczyń dodając środki czyszczące. W ten sposób oczyścimy wnętrze maszyny. Na koniec przetrzyj gumowe uszczelki wilgotną ściereczką.
Rada 5:
Jeśli należysz do osób, które piorą w niskich temperaturach to ten problem będzie Ci znany. Po jakimś czasie z pralki zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach stęchlizny. Aby temu przeciwdziałać uruchom pralkę z detergentem na 90 stopni. Połączenie wysokiej temperatury i środka czyszczącego sprawi, że zarazki zginą. Istotne jest także regularne usuwanie brudu z uszczelki na drzwiach i czyszczenie filtra. Generalna zasada: zostawiaj drzwiczki pralki i pojemnika na detergent otwarte, tak aby woda ze środka mogła odparować.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA