REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Alternatywa dla kominka na spędzanie chłodnych wieczorów

  • Autor: Urszula Tatur
  • 16 wrz 2016 14:01
Alternatywa dla kominka na spędzanie chłodnych wieczorów
Rekord
Alternatywa dla kominka na spędzanie chłodnych wieczorów
Alternatywa dla kominka na spędzanie chłodnych wieczorów
Alternatywa dla kominka na spędzanie chłodnych wieczorów

Piec kominkowy może być dla kominka doskonałą alternatywą. Ma wiele zalet, poczynając od przystępnej ceny, a kończąc na wielu wariantach stylistycznych, dzięki którym wpasuje się w każde wnętrze.

REKLAMA

Wiele osób zastanawia się nad wyborem najlepszego sposobu ogrzewania w domu. W ich głowach pojawiają się wtedy wizje chłodnych wieczorów spędzanych przy rozgrzanym kominku. Jednak kominek to często tylko element dekoracyjny, dodatek – i to nietani, a nie główne źródło ciepła. Czy da się go zastąpić innym, równie atrakcyjnym rozwiązaniem? Tak. Piec kominkowy może być dla kominka doskonałą alternatywą. Ma wiele zalet, poczynając od przystępnej ceny, a kończąc na wielu wariantach stylistycznych, dzięki którym wpasuje się w każde wnętrze.
Wiele osób, budujących dom, stanęło przed dylematem – czy decydować się na kupno i instalację kominka. Posiadanie kominka to kusząca wizja, szczególnie kiedy kończy się lato i zaczynają się coraz chłodniejsze wieczory. Kominek, fotel i książka to wszystko, o czym wtedy marzymy. Jednak nie jest to mały wydatek, a nie każdy chce, żeby kominek był jedynym źródłem ogrzewania całego domu. Czy w takim razie słodka wizja spędzania wolnego czasu przepadła? Otóż nie!
Kiedyś oprócz kominków popularne były tzw. „kozy” – żeliwne piecyki wolnostojące. Dziś powracają do łask dekoratorów wnętrz. Ich bardziej profesjonalna nazwa to właśnie piece kominkowe. Od zwykłych kominków różnią się tym, że nie trzeba ich obudowywać, ich instalacja jest dzięki temu szybsza i łatwiejsza, a tym samym – cała inwestycja tańsza. Piece kominkowe mają różną moc, możemy zatem dopasować je do swoich potrzeb. Jeśli mamy już inny główny system ogrzewania i nie potrzebujemy dużo dodatkowego ciepła, a kominek ma przede wszystkim stanowić ozdobę, optymalna będzie słaba moc grzewcza. Wybór pieców kominkowych jest dziś bardzo duży. Oczywiście nadal pełne uroku są tradycyjne „kozy”, ale poza tym na rynku jest wiele nowoczesnych i designerskich projektów. A jeśli chcesz mieć kominek w mieszkaniu? Tu również piec kominkowy sprawdzi się znakomicie – Piece kominkowe to doskonałe rozwiązanie nie tylko w domach jednorodzinnych, gdzie najczęściej stanowią tylko dodatkowe źródło ciepła. To popularny sposób ogrzewania domków letniskowych czy modny dodatek w nowoczesnym mieszkaniu. Ich instalacja nie wymaga skomplikowanych prac. Przewód kominowy musi być odprowadzany osobno od innych instalacji, to najważniejsze wymaganie – podpowiada Thomas Wenzel, przedstawiciel marki REKORD w Polsce.
Mimo, że pracy przy instalowaniu pieca kominkowego nie ma dużo, to trzeba nadal pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa i odpowiednim przygotowaniu pomieszczenia. W pobliżu pieca nie powinny stać meble, ponieważ osiąga on wysoką temperaturę. Przed zakupem należy także przygotować i zabezpieczyć miejsce, w którym piec ma stanąć – przede wszystkim podłogę. Trzeba także dobrze rozeznać się w dostępnych rodzajach pieców, ponieważ od tego zależeć będzie między innymi materiał, którym będziemy mogli palić. – W zależności od rodzaju pieca, można w nim palić drewnem, peletem, brykietem drzewnym lub z węgla brunatnego i kamiennego. Wybór środka opałowego jest bardzo ważny, ponieważ każdy ma inne właściwości. Nie można też stosować innych niż wskazane przez producenta materiałów. Firma REKORD, jako producent środków opałowych, od zawsze podkreśla, że staranne dobranie opału wpływa na wydajność grzewczą i ogranicza zanieczyszczenie środowiska – dodaje Thomas Wenzel.
Nawet, jeśli nie możemy sobie pozwolić na kominek, istnieją także inne paleniska, które nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru. Jednym z nich są właśnie piece kominkowe. Bez względu na to, czy mieszkamy w domu pod miastem, czy w samym centrum metropolii, możemy urzeczywistnić marzenie o prawdziwym „domowym ognisku” i rozgrzać się w chłodniejsze wieczory.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA