REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

4DD: zapraszamy na dwudniowy maraton architektury i designu

  • Autor: Redakcja
  • 13 lut 2017 07:19
4DD: zapraszamy na dwudniowy maraton architektury i designu
4 Design Days

Pasjonaci architektury i designu już 18 i 19 lutego br. będą mieli okazję spotkać twórców i znane osobistości, dowiedzieć się, dlaczego czerwień we wnętrzach nie sprzyja diecie, podyskutować o książkach i filmach, zwiedzić pobliski Spodek, a także skorzystać z bogatej oferty targowej.

REKLAMA

–Dni Otwarte 4 Design Days będą prawdziwym maratonem designu i architektury, który przygotowaliśmy z myślą o mieszkańcach regionu, gościach z Polski i z zagranicy. Przez całą sobotę i niedzielę w strefie targowej Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach odbywać się będą wystawy i prezentacje użytecznych, designerskich produktów, ekspozycje ponad 200 producentów mebli i wyposażenia wnętrz oraz targi SILESIA BAZAAR Dizajn vol. 3. Nie zabraknie również strefy z atrakcjami dla dzieci oraz przestrzeni z gastronomią. Na odwiedzających czekają spotkania z twórcami, pokazy filmów, dyskusje, prezentacje oraz wystawy – mówi Małgorzata Burzec-Lewandowska, redaktor naczelna Propertydesign.pl.

Gośćmi specjalnymi – autorami i prowadzącymi spotkania, prezentacje i wykłady – będą gwiazdy telewizji i aktorzy:Natalia Nguyen, Tomasz Pągowski, Zbigniew Urbański i Piotr Polk.
W gronie twórców i krytyków zastanowią się nad kondycją współczesnej architektury, porozmawiają o budynkach przyszłości i najnowszych trendach wnętrzarskich. Aktori projektant Piotr Polkzaprezentuje swojąkolekcję mebli.

Podczas Dni Otwartych 4 Design Days, w ramach wykładów i dyskusji „Akademia Dobrze Mieszkaj”, organizowanej przez redakcję magazynu Dobrze Mieszkaj, zobaczymy wystąpienia m.in.: Tomasza Bradeckiego i Barbary Uherek-Bradeckiej ze Studia BB, Marty Kilan i Tomasza Słomki z pracowni projektowej TOKA+Home, Małgorzaty Mataniak-Pakuły, właścicielki pracowni Architektura i Wnętrza Profilart, Joanny Ochoty, właścicielki pracowni Archimental Projektowanie Wnętrz, Piotra Stanisza, uczestnika międzynarodowych konkursów architektonicznych i wzorniczych, Iwony Zupańczyk, creative designer z Mebel Rust. W tym roku tematem przewodnim akcji ma być kolor we wnętrzach. Zainteresowani dowiedzą się m.in.: jak nie popełniać błędów w dobrze kolorów, jak je ze sobą zestawiać oraz jakie kolory będą modne w 2017 roku.
Redakcja magazynu Dobrze Mieszkaj zaprasza również na konsultacje z projektantami wnętrz
w ramach akcji „Urządź się z Dobrze Mieszkaj”. Wystarczy zabrać ze sobą rzut mieszkania lub domu – eksperci podpowiedzą, jak je urządzić, jak dobrać meble i kolory, jak powiększyć małą kuchnię czy odmienić niefunkcjonalną łazienkę.

W sobotę (18 lutego) krytyk i kurator architektury Marcin Szczelina wraz z projektantem Tomaszem Pągowskim poprowadzą Maraton Architektury z udziałem m.in. Roberta Koniecznego – światowej sławy architekta ze Śląska, założyciela KWK Promes; Łukasza Stokowskiego – artysty i trendsettera oraz Bartka Barczyka – fotografa. Tego samego dnia o tym, jak tworzyć budynki, które przetrwają próbę czasu, opowie m.in. Hans Ibelings – ceniony na świecie krytyk architektury i pisarz.

Tegoroczne 4 Design Days to również dyskusje wokół filmów i książek z architekturą i designem
w roli głównej. W przeglądzie filmów zaprezentowane zostaną: Pixadores w reżyserii AmiraEscandari oraz cykl filmów Świątynie kultury w reżyserii m.in. Roberta Redforda, Wima Wendersa czy Michaela Madsena. Odwiedzający będą mogli zobaczyć także filmy Roberta Koniecznego, prezentujące jego flagowe i nagradzane realizacje: Dom Bezpieczny, Dom TypOwy, Arka Koniecznego, OUTrial House.
Na scenach wystawienniczych odbywać się będą spotkania autorskie, w tym m.in. z autorami książki Styl gotycki wyklucza się – Anną Syską i Tomaszem Kiełkowskim; czy też
z Kolektywem MOPOK, prowadzącym serwis internetowy Modernizm Powojenny Katowic.

REKLAMARekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA