REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

22 marca – Światowy Dzień Wody

  • Autor: Urszula Tatur
  • 22 marz 2017 18:55
22 marca – Światowy Dzień Wody
Roca

Odpowiedzialne inwestowanie w oszczędzanie wody pozwoliłoby zaoszczędzić 90% energii
i 70% zużywanej wody.

REKLAMA

• Poprzez kampanię #NoWalking4Water fundacja We Are Water chce zwrócić uwagę na czas, jaki miliony kobiet i dzieci muszą poświęcić by zapewnić sobie i bliskim dostęp do wody
• „Po co marnować wodę?” to ogłoszone przez ONZ hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Wody
• Fundacja planuje kampanie, mające na celu zwrócenie uwagi na problem marnowania wody i możliwości jej ponownego wykorzystania

Warszawa, 22. marca 2017 – „Po co marnować wodę?”, to ogłoszone przez ONZ, hasło przewodnie obchodów Światowego Dnia Wody w 2017 roku. Celem zaplanowanych na ten rok działań jest zwrócenie większej uwagi na możliwość ponownego wykorzystania zużytej wody i korzyści z tego płynących, zarysowanie wyzwań oraz doprowadzenie do zredukowania ilości zużywanej wody.

Podczas gdy 1.8 miliarda ludzi na świecie zmuszonych jest do korzystania z zanieczyszczonych źródeł wody, a ponad 660 milionów ma do niej mocno ograniczony dostęp, w innych krajach 80% zużytej wody trafia do rzek i mórz. Ta woda mogłaby być wykorzystana ponownie.
Z tego względu ONZ chce zwrócić uwagę na możliwości jej zagospodarowania.

Ponowne wykorzystanie zużytej wody jest jednym z kluczowych wyzwań,
z jakimi będzie trzeba zmierzyć się w przyszłości. Według ONZ, przy odpowiedzialnym inwestowaniu w rozwiązania ekologiczne możliwe byłoby uzyskanie oszczędności sięgających 90% potrzebnej energii i 70% zużywanej wody.

#NoWalking4Water, akcja dla każdego z nas
Już drugi rok z rzędu fundacja We Are Water, poprzez kampanię #NoWalking4Water, zwraca uwagę społeczeństwa na liczbę godzin, które miliony kobiet i dziewczynek muszą poświęcać codziennie, by zapewnić sobie i bliskim dostęp do wody. Działania fundacji kierowane są do każdego z nas, angażując mieszkańców różnych krajów w tym osobistości znane ze świata sportu, muzyki czy z wielkiego ekranu. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem, w czym

bardzo pomocne są 20-litrowe kanistry, podobne do tych, które używane są przez miliony ludzi do noszenia wody, dające możliwość wejścia choć na chwilę w ich skórę.

Jak dołączyć do akcji?
Każdy kto chciałby dołączyć do akcji może pobrać ze strony www.nowalking4water.org/ zdjęcie kanistra i zrobić sobie z nim zdjęcie, na przykład drukując je lub wyświetlając na ekranie urządzenia mobilnego, by następnie udostępnić na swoich kanałach Social Mediowych, wraz z hashtagiem #NoWalking4Water.

Więcej informacji o kampanii i oszczędzaniu wody można znaleźć pod adresem:
http://www.wearewater.org/es/news-reports_254446?news_tag=280044
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA