REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wspomnienia zaklęte w porcelanowym kubku

  • Autor: Urszula Tatur
  • 28 cze 2017 20:23
Wspomnienia zaklęte w porcelanowym kubku
Kubki Śląskie
Wspomnienia zaklęte w porcelanowym kubku
Wspomnienia zaklęte w porcelanowym kubku
Wspomnienia zaklęte w porcelanowym kubku
Wspomnienia zaklęte w porcelanowym kubku

Każdy z nas ma taki przedmiot, który przywołuje wspomnienia i kojarzy się z bliskimi osobami. Medalik po babci, spinki do mankietów dziadka, stare fotografie... Przedmioty z przeszłością, nawiązujące do ludowej sztuki budzą pozytywne emocje i ciepłe wspomnienia. Takie założenie przyświecało twórcom Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież”. Kolekcja Kubków Śląskich stanowi powrót do korzeni i przedwojennej tradycji wzorniczej.

REKLAMA

Tradycja to jedno z najcenniejszych i najbardziej obfitych źródeł inspiracji. Kubki Śląskie są tego potwierdzeniem. Mają one nie tylko pięknie zdobić stół. O ich wyjątkowości stanowi sekretna symbolika, która w każdym wywoła wyjątkowe uczucia i przywoła bezcenne wspomnienia.
Kubki Śląskie to niezwykła kolekcja Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. Historyczna forma naczynia, którą wiele osób pamięta z dzieciństwa przywodzi na myśl ciepło rodzinnego domu. Klasyczna kolekcja z pewnością wzruszy niejedno serce, które przypomni sobie dziadków popijających ciepłe mleko przy kaflowym piecu. Wspomnienie dawnych czasów i bliskich nam osób wtórować będzie w każdym momencie spędzonym przy kubku gorącej herbaty.
Kubki zostały ozdobione dekoracjami inspirowanymi ludowym haftem. Każdy z sześciu dostępnych wzorów przypomina kwiatowe ornamenty wyszywane misternie szafirową nicią na śnieżnobiałym płótnie. Jest to hołd złożony polskiej tradycji rękodzielniczej uprawianej niegdyś przez panie w zaciszu domowego ogniska.
Kubek Śląski idealnie wkomponuje się we wnętrza w stylu rustykalnym, a tym nieco bardziej nowoczesnym doda ciepła, nutkę sielskości i akcent polskiej tradycji. Kubki występują w sześciu wariantach dekoracyjnych: Bławatek, Dzika Malina, Rajski Ogród, Powój, Kwitnący Ogród, Kwiat Jabłoni. Porcelanowy kubek z nadzwyczajnym przesłaniem może stać się niezapomnianym prezentem dla ukochanego dziadka, zatroskanych rodziców, czy znajomego, zakochanego w tradycyjnej, ludowej sztuce.
Dossier produktu:

Kubek Śląski Bławatek, porcelana, pojemność 400 ml, cena: 49,00 zł
Kubek Śląski Dzika Malina, porcelana, pojemność 400 ml, cena: 49,00 zł
Kubek Śląski Rajski Ogród, porcelana, pojemność 400 ml, cena: 49,00 zł
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA