REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Witryny w jadalni i salonie

  • Autor: Urszula Tatur
  • 20 lis 2017 13:24
Witryny w jadalni i salonie
Mebin
Witryny w jadalni i salonie
Witryny w jadalni i salonie
Witryny w jadalni i salonie
Witryny w jadalni i salonie
Witryny w jadalni i salonie
Witryny w jadalni i salonie
Witryny w jadalni i salonie

Współczesne witryny spotkamy prawie w każdej formie i wersji: otwierane na prawą i na lewą stronę, podwójne, narożne, z częścią zabudowaną i niemal w całości oszklone.

REKLAMA

Należą do kategorii mebli reprezentacyjnych i pełnią rozmaite funkcje. W salonie, jadalni czy gabinecie, ustawione pojedynczo lub w towarzystwie innych mebli, tworzą interesujące aranżacje i umożliwiają wygodny dostęp do „skarbów” znajdujących się za szkłem. Kolekcje rodowych sreber, porcelana czy cenne zbiory volumenów to tylko niektóre przykłady wykorzystania tych praktycznych i dekoracyjnych mebli. Zazwyczaj występują w postaci wolno stojących wysokich szafek, ale mogą też być niskie, bardziej przypominające kredens. Producenci starają się, aby wybór brył w pełni zaspokajał potrzeby potencjalnych nabywców, dlatego współczesne witryny spotkamy prawie w każdej formie i wersji: otwierane na prawą i na lewą stronę, podwójne, narożne, z częścią zabudowaną i niemal w całości oszklone.

Ważnym elementem wystroju wnętrza jest styl, w jakim urządzimy salon czy jadalnię. Popularny podział na meble w stylu klasycznym i nowoczesnym nie do końca się sprawdza – są przecież piękne salony umeblowane w sposób nowoczesny, w których widać „tęsknotę” za wyrafinowaną formą. Doskonałym przykładem takich mebli są witryny z kolekcji Diuna. Meble w głębokim kolorze wenge, z frontami z litego drewna i korpusami w okleinie naturalnej urzekają miękką, płynną linią oraz ozdobnymi elementami lakierowanymi na czarno. 2/3 podwójnej, prawie dwumetrowej witryny zajmuje część ekspozycyjna – za oszklonymi drzwiami (lekko przyciemnione szkło Antisol), na szklanych półkach ładnie oświetlonych ledowym światłem, możemy ustawić wytworne szkło i delikatne kryształy. Dolną część za drzwiami pełnymi wykorzystamy na inne przedmioty przydatne w salonie, a jeśli będziemy potrzebowali więcej miejsca, dobierzemy do kompletu pojemną komodę. Zaletą Diuny jest również sposób otwierania drzwi i szuflad – otwieranie odbywa się na zasadzie push to open.
Typowo klasyczną witryną jest Lazuryt w kolorze kasztan lub czereśnia antyczna. Prezentowana na zdjęciu witryna o charakterystycznej linii, ze specjalnie frezowanym wieńcem bardziej przypomina serwantkę, ponieważ jest oszklona z 3 stron. Wykonana z elementów litego drewna i w okleinie naturalnej, opcjonalnie z flokowanym tyłem nadaje się do stylowych pomieszczeń o wysokim standardzie wykończenia. I w tym przypadku, na szklanych półkach mamy sporo miejsca na ustawienie rodzinnych pamiątek i wartościowych precjozów, które dodatkowo mogą być oświetlone. Do witryny z łatwością dobierzemy inne bryły z szerokiego asortymentu tej kolekcji, na przykład szafkę RTV, szafkę – barek i stolik kawowy, czyli idealny zestaw do pokoju dziennego.
Moda na „retro” sprawiła, że zarówno starsze, jak i młodsze pokolenie z zainteresowaniem przygląda się meblom na wysoki połysk. Wyjątkową kolekcją, która łączy nowoczesny design z sentymentem do błyszczących fornirów, jest Elegante. Prostota formy, umiejętny dobór i połączenie szlachetnych materiałów, a także wysmakowana estetyka to główne cechy salonu Elegante, którego ozdobą jest witryna z asymetrycznie umieszczoną przeszkloną częścią. Jednym z największych atutów mebla, jak również całej linii Elegante jest niezwykłe wybarwienie występujące w dwóch zestawieniach kolorystycznych: orzech amerykański – antracyt (w wersji połysk i mat), palisander Rio – antracyt (w wersji połysk i mat). Przedmiotom ustawionym na szklanych półkach uroku dodaje energooszczędne, liniowe oświetlenie LED z włącznikiem sensorowym, a funkcjonalny system otwierania drzwi i szuflad push to open, sprawia, że oprócz wygody otwierania front mebla pozbawiony uchwytów, zachowuje jednolicie gładką płaszczyznę.

REKLAMARekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA