REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Odkryj głęboki smak Brazylii z nową kawą

  • Autor: Urszula Tatur
  • 09 wrz 2016 14:00
Odkryj głęboki smak Brazylii z nową kawą
Fot. Nespresso.

Filiżanka kawa Cafezinho do Brasil przenosi do tętniącego energią brazylijskiego miasta.

REKLAMA

W Brazylii kawa stanowi nieodłączną część codziennego życia – to nią ciepło wita się gości, przy niej plotkuje się w lokalnej kawiarni, ale i podpisuje biznesowe umowy oraz omawia zawodowe propozycje. “Cafezinho” czyli z języka portugalskiego “mała kawa” – jest w Brazylii praktycznie synonimem słowa “witaj”. Kawą częstuje się w pracy i w domu, tworząc niezwykłą, osobistą relację przy pełnej aromatu filiżance. Zainspirowana tą bogatą, kolorową i pełną emocji kulturą picia kawy firma Nespresso stworzyła kawę Cafezinho do Brasil – unikatową edycję limitowaną, w którą eksperci ds. kawy tchnęli brazylijski, energetyczny styl życia.

Filiżanka kawa Cafezinho do Brasil przenosi do tętniącego energią brazylijskiego miasta.
W jaki sposób? Została stworzona tak, by oddać sensoryczne cechy tradycyjnego ‘cafezinho’. Zespół ekspertów Nespresso ściśle współpracował z rodowitymi mieszkańcami Brazylii, by okryć smak i aromat idealnego ‘cafezinho’, i przenieść je do filiżanki Nespresso. Dzięki temu lokalnemu wkładowi i inspiracjom, czerpanym od narodu o głębokiej kulturze picia kawy, specjaliści Nespresso uchwycili esencję idealnego ‘cafezinho’ – dziś dając możliwość spróbowania tego wyjątkowego espresso amatorom “malej czarnej”.

Alexis Rodriguez, pełniący funkcję Head of Coffee Development w firmie Nespresso, wyjaśnia: „Mieszkańcy Brazylii ukazali nam cechy sensoryczne najbardziej cenionej lokalnie kawy, tłumacząc, że powinna ona mieć goryczkę i nuty palone oraz charakterystyczny aromat. Aby zatrzymać go w filiżance, zidentyfikowaliśmy profil aromatyczny ‘cafezinho’: nuty orzecha włoskiego, drzewa sandałowego oraz aromaty ziół, pieczołowicie wyselekcjonowaliśmy też ziarna Arabiki z południowej Brazylii. Pochodzą one z obszaru Espirito Santo, położonego niedaleko morza, gdzie owoce kawowca mają kontakt z bardzo wilgotnym powietrzem, co właśnie wyzwala w nich te charakterystyczne nuty. Jednocześnie nawiązaliśmy bliską współpracę z tamtejszymi farmerami, których poprosiliśmy, by zbierali tylko te ziarna, które rosną na określonej wysokości i przejawiają konkretne aromaty”.


Tak jak podczas tworzenia wszystkich swoich kaw, dla Nespresso kluczowe było staranne pozyskiwanie ziaren do Cafezinho do Brasil. W ten sposób powstała kawa z serii Pure Origin – kaw tworzonych z ziaren wyłącznie z jednego kraju pochodzenia, w tym przypadku z Brazylii. Agronomowie z Nespresso pracowali ramię w ramię z brazylijskimi plantatorami, praktykując specyficzne techniki zbierania owoców i ręcznie pozyskując tylko dojrzałe wiśnie kawowca zanim spadną na ziemię. Następnie po obróbce, paleniu i mieleniu zamknięto je w kapsułce, tworząc szczególny smak Cafezinho do Brasil.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA