REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ułatwiaj sobie gotowanie

  • Autor: Urszula Tatur
  • 24 cze 2016 12:00
Ułatwiaj sobie gotowanie
TANDEM. Fot. Peka.
Ułatwiaj sobie gotowanie
Ułatwiaj sobie gotowanie
Ułatwiaj sobie gotowanie
Ułatwiaj sobie gotowanie
Ułatwiaj sobie gotowanie
Ułatwiaj sobie gotowanie
Ułatwiaj sobie gotowanie
Ułatwiaj sobie gotowanie
Ułatwiaj sobie gotowanie
Ułatwiaj sobie gotowanie

Za frontami nowoczesnych szafek kuchennych kryje się wiele przydatnych, ze względu na funkcjonalność, rozwiązań technologicznych. Warto o nich pomyśleć urządzając przestrzeń kuchenną swojego mieszkania. Podpowiadamy z których warto skorzystać i w jakich życiowych sytuacjach najlepiej się sprawdzą.

REKLAMA

Planując kuchnię warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach dotyczących dobrego zagospodarowania jej przestrzeni, aby w przyszłości gotowanie sprawiało nam wyłącznie radość. Odpowiedzmy sobie najpierw na pytania: czy będą tam przyrządzane wyłącznie „szybkie” posiłki, czy będziemy w niej piec i gotować dla większej liczby domowników i jak często będziemy robili zakupy spożywcze. Pomyślmy także czy domownikom nie będzie przeszkadzało gotowanie i związane z tym zapachy oraz odgłosy urządzeń. Jeśli tak, to najlepiej sprawdzi się kuchnia zamknięta. Oraz podstawowe pytanie: ile osób będzie z niej na co dzień korzystało?

Jesteś singlem

Jeśli przy tym nie masz kulinarnego zacięcia i nie prowadzisz bloga kulinarnego, wystarczy niewielka kuchnia, ponieważ jedna osoba niewiele gotuje, a co za tym idzie, magazynowanie produktów czy naczyń nie wymaga zbyt wiele miejsca. Sprawdzi się tu zabudowa kuchenna w układzie jednorzędowym, w kształcie litery L lub C, ale też wariant z wyspą.
Chcąc mieć komfort w jej użytkowaniu, warto pomyśleć o zastosowaniu podblatowych wyciągów do przechowywania żywności, na przykład JUNIOR marki PEKA. W tym systemie mamy możliwość wysunięcia szafki wraz z jej zawartością do przodu, co ułatwi dostęp do produktów w niej przechowywanych. Podzielenie przestrzeni szafki na mniejsze powierzchnie pozwoli na zachowaniu porządku, dzięki temu, że z łatwością można odnaleźć i wyjąć potrzebny nam w danej chwili przedmiot. W tym systemie istnieje możliwość indywidualnego dopasowania poziomu szafki oraz dowolność zestawiania koszyków i pojemników YoubooXx w zależności od potrzeb i przyzwyczajeń.

Mieszkasz w parze

Z badań wynika, że ludzie mieszkający w parze przebywają w kuchni dłużej i gotują więcej od singli, a co za tym idzie, potrzebują więcej miejsca do przechowywania naczyń i produktów spożywczych. Tu sprawdzi się niewielka kuchnia z wyspą i szafki w kształcie litery L lub C. Dobrym rozwiązaniem będzie wygospodarowanie przestrzeni na miejsce, przy którym możemy wspólnie zjeść posiłek lub napić się kawy. Może to być niewielki stolik z dwoma krzesłami lub specjalnie do tego przewidziana część blatu. Idealnie sprawdzi się tu noga stołowa ergoAGENT z regulowaną wysokością. Dzięki temu blat można dowolnie podnosić i obniżać w zależności od funkcji, którą ma w danym momencie pełnić. Doskonałą propozycją jest także system DISPENSA - pojemna, wysoka szafka typu cargo. Dzięki jednemu ruchowi ręki mamy dostęp do całej zawartości szafki, a ergonomiczna konstrukcja pozawala optymalnie zagospodarować przestrzeń i zapewnia dużo miejsca na produkty. Warto zwrócić uwagę na zastosowane tu technologie dodatkowe, jak hamulec działający podczas otwierania lub czujnik elektryczny. To rozwiązanie przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom minimalistycznego wzornictwa i wygody, ale też wszystkim, którym zależy na dobrej jakości i trwałości.

Rodzinna kuchnia

Kuchnia przeznaczona dla rodziny z małymi dziećmi powinna być przestronna i wygodna, a co za tym idzie, musi mieć najwięcej miejsca na przechowywanie produktów spożywczych, naczyń kuchennych, akcesoriów i urządzeń ułatwiających gotowanie dla wszystkich domowników. Tu najlepiej sprawdzi się zabudowa dwurzędowa, ale też dobrym rozwiązaniem jest ta w kształcie litery L czy C. Warto przy tym pomyśleć nad dużą powierzchnią blatów roboczych i szufladach z łatwym dostępem do zawartości. Jeżeli myślimy o udogodnieniach podczas codziennego gotowania, zastanówmy się także nad systemem TANDEM, który zapewnia wyjątkowo dużo miejsca na produkty. Zagospodarowana jest i łatwo dostępna cała przestrzeń szafki, dzięki wykorzystaniu także wewnętrznej powierzchni drzwiczek - na podobnej zasadzie jak ma to miejsce w lodówce. Wystarczy jeden ruch ręki i mamy wszystko w naszym zasięgu.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA