REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Szybka metamorfoza kuchni: dopasuj ją do siebie

  • Autor: Urszula Tatur
  • 18 lip 2016 11:00
Szybka metamorfoza kuchni: dopasuj ją do siebie
Fot. Interprint.
Szybka metamorfoza kuchni: dopasuj ją do siebie
Szybka metamorfoza kuchni: dopasuj ją do siebie
Szybka metamorfoza kuchni: dopasuj ją do siebie

Kuchnia to serce każdego domu - bije rytmem jego mieszkańców.
I tak jak różni są ludzie, tak i ona ma wiele obliczy. By oddawała to kim i jacy jesteśmy, musi być ubrana we wzory, które nam odpowiadają - na przykład w dekory Interprint. Ich oryginalność
i różnorodność pozwala każdemu wybrać coś dla siebie.

REKLAMA

Ciepła i przytulna, lub minimalistycznie surowa, pełna skandynawskich pasteli, lub eleganckich rysunków ciemnego drewna, stonowana lub absolutnie szalona - sposobów na zaaranżowanie kuchennych wnętrz jest wiele. Wystarczy by sprzęty, które się w niej znajdują - szafki, półki i blaty ubrać w odpowiednie, wyrażające osobowość mieszkańców dekory.

W subtelnym stylu

Do kuchni miłośników spokojnej klasyki Interprint poleca orzechowy dekor Ambassador. Wzór ten to ukłon w stronę elegancji i wysmakowanego stylu, subtelnych, choć wyrazistych i godnych zapamiętania doznań. Zachwyca zarówno wytwornością, jak i dyskrecją, łagodnością i ukrytą pod powierzchnią energią. Jego delikatny, jakby przesłonięty mgiełką czasu i wspomnień rysunek zachwyca subtelną grą kolorów. Słoje o jasnokremowej barwie, przeplatają się w nim z ciepłymi karmelowymi, czekoladowymi i miodowymi nitkami, by wpaść w ciemny grafitowy brąz. Tą łagodną, pozbawioną konfliktów grę wzbogacają miękko zarysowane sęki. Bo Ambassador, choć tak spokojny, pełen jest życia. To propozycja dla tych, którzy cenią sobie w kuchni rozwiązania ponadczasowe, proste i niezawodne, wyjątkowe i na wskroś klasyczne. Dekor ten doskonale odnajdzie się na frontach kuchennych szafek nadając ton całemu wnętrzu.

Zupełnie inną propozycją dla tych, którzy marzą o przytulnej kuchni jest pochodzący z kolekcji SWAP dekor Plain. Wzór ten przywodzi na myśl kształtowany podmuchami wiatru, pozostający w ciągłym ruchu wydmowy, aksamitny w dotyku piasek. Subtelne, zaokrąglone linie tego rysunku sprawiają wrażenie jakby nigdy nie odpoczywały, ale nieustannie falowały. Ten niekończący się ruch zestawiono z zaskakująco spokojną, jasną kolorystyką. Stonowane łagodne beże i kremy, wprowadzają sielski, idylliczny charakter. Plain doskonale odnajdzie się na dużych powierzchniach, np. na blatach kuchennych. Zestawiony z pastelami stworzy aranżację naturalną i bezpretensjonalną.

Z kolei połączenie go z mocnymi akcentami - na przykład kuchennymi frontami w zdecydowanych barwach, w pełni wydobędzie jego urok. Wiele obliczy nowoczesności W ofercie Interprint nie brakuje wzorów dedykowanych wnętrzom nowoczesnym, które udowadniają, że styl ten nie jest jednorodny. Zaskakuje między innymi dekor Fendo pochodzący z kolekcji SWAP, która powstała z myślą o zadruku cyfrowym. Elementy jego rysunku niemalże wyłaniają się z tła utrzymanego w eleganckim odcieniu szarości. Nieregularnie ułożone kwadraciki sprawiają wrażenie jakby utrzymywały się na falach. Efekt ten potęguje sposób ich wykończenia. Cześć z nich połyskuje - dokładnie jak woda odbijająca promienie, natomiast część jest doskonale matowa. Fendo odnajdzie się m.in. w zaaranżowanych w stylu industrialnym kuchniach, komponując się z elementami zabudowy wykonanymi ze stali i aluminium. Dobrze będzie również wyglądał na laminacie HPL zastosowanym na kuchennej ścianie, lub nad blatem roboczym.

REKLAMARekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA