REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ciemny blat w kuchni - jaki wzór wybrać i z czym go połączyć?

  • Autor: Urszula Tatur
  • 25 maj 2016 19:31
Ciemny blat w kuchni - jaki wzór wybrać i z czym go połączyć?
Fot. Pfleiderer Tivoli.
Ciemny blat w kuchni - jaki wzór wybrać i z czym go połączyć?
Ciemny blat w kuchni - jaki wzór wybrać i z czym go połączyć?
Ciemny blat w kuchni - jaki wzór wybrać i z czym go połączyć?

Jasny blat i ciemne fronty szafek - to zestawienie dość często spotykane w kuchennej zabudowie. A gdyby tak odwrócić ten układ? Wbrew pozorom (i obawom wielu osób) ciemny blat w kuchni sprawdza się równie dobrze jak jasny, a do tego gwarantuje spektakularny efekt.

REKLAMA

Ciemny lub czarny blat w kuchni to z pewnością rozwiązanie dla odważnych. Dla tych, którzy nie obawiają się przełamywania konwenansów i chętnie sięgają po niebanalne wzornictwo. Którzy nie cofną się przed dość trudną zabawą wyrazistymi kolorami i chętnie nimi pożonglują.
Oferta ciemnych blatów kuchennych - wzorów utrzymanych w szarościach, grafitach, a nawet czerni, dotychczas nie mogła się równać palecie rysunków drewnopodobnych, mineralnych czy jednobarwnych utrzymanych w zdecydowanie jaśniejszych tonach. Dlatego, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, Pfleiderer wprowadził właśnie do kolekcji dekorów blatowych dwa zupełnie nowe, ciemne wzory.

Betonowy look

Tivoli R6244 CT i Rabac R6234 FG, bo o nich mowa, to rysunki nieco przypominające beton, jaki znamy z cieszących się olbrzymim zainteresowaniem dekorów zaprojektowanych przez Oskara Ziętę - Raw Concrete Graphite i Smooth Concrete Graphite. Jednocześnie wzory te kojarzą się z urokiem i niepowtarzalnością naturalnych skał. Oba zostały utrzymane w głębokiej, szarej kolorystyce, ale na tym ich podobieństwa w zasadzie się kończą. Tivoli jest niepokorny - chropowaty, niejednorodny, niezwykle surowy w wyrazie. Rabac zaś to wzór znacznie łagodniejszy i miększy - przedstawiony jakby za delikatną mgłą - płynny i subtelny.

Oba dekory pozwalają na stworzenie niezwykle zaskakujących aranżacji. Zadziwić może ich plastyczność i łatwość zestawiania z dekorami drewnopodobnymi i jednobarwnymi. Ciemna szarość znakomicie wygląda obok niemal wszystkich rysunków drewna - najmodniejszych rustykalnych dębów i eleganckich orzechów, jak również subtelnej jasnej daglezji, brzozy czy klonu. Oryginalność i bogactwo detali industrialnego blatu doskonale uwypuklają (a nawet definiują na nowo) kolory - wszelkie odcienie błękitu i zieleni, żółcie i oranże, a także oczywiście wszelkie odcienie bieli. Co ważne w każdym z tych duetów, Tivoli i Rabac zyskują nowe oblicze.

Elegancja w czystej postaci

Tym, którzy cenią sobie naturalny urok kamieni i skał, Pfleiderer proponuje Marmur Nero F8997 HG. Obok tego czarnego blatu nie sposób przejść obojętnie. Jego lśniąca powierzchnia jest usiana drobnymi, nieregularnie rozłożonymi żyłkami, które - na zasadzie kontrastu - czynią tło jeszcze bardziej wyrazistym.

Marmur Nero to idealna propozycja do kuchni ze wszech miar stylowych i eleganckich. Doskonale odnajdzie się też we wnętrzu glamour. Najkorzystniej połączyć go w klasyczny duet z bielą (na przykład frontów i elementów dekoracyjnych), ale równie dobrze poradzi sobie z dodatkami stalowymi i szklanymi.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA