×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Wysoka zabudowa z drewnem. 12 pięknych wnętrz

Wysoka zabudowa z drewnem. 12 pięknych wnętrz

Autor: Urszula Tatur
Dodano: 12 wrz 2018 10:54
Zaktualizowano: 13 wrz 2018 09:46

Wysoka zabudowa szaf to standard we współczesnej kuchni. Jej tajniki zdradza Justyna Zajc - właściciel firmy Zajc.

Wysoka zabudowa szaf pojawia się w niemal każdej kuchni. W zależności od powierzchni i układu pomieszczenia oraz stylu życia domowników szafy mogą pełnić różne funkcje. W dużych kuchniach najczęściej mają zwarty układ i są miejscem na urządzenia AGD. Piekarniki i ekspres do kawy montowane są na wygodnej wysokości 85 cm, natomiast lodówka zostaje ukryta za frontami.

Część szaf obowiązkowo przeznaczana jest na cargo, które pomieści spore zapasy żywności. Pozostałe części zagospodarowywane są na mniejsze i większe szafki przeznaczone na produkty, naczynia i akcesoria kuchenne. W mniejszych kuchniach dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie drzwi kieszeniowych wsuwanych do przestrzeni między szafkami oraz zastosowanie wewnątrz szafy dodatkowego blatu roboczego z miejscem na toster lub mikser. Natomiast pod blatem montowane są wewnętrzne szuflady.

Innym funkcjonalnym rozwiązaniem jest otwarcie środkowej części zabudowy i przeznaczenie jej na blat roboczy ze strefą gotowania i zmywania. Oryginalnym rozwiązaniem spotykanym w kuchniach typu otwartego jest wysoka zabudowa kuchenna przechodząca w system otwartych półek i szafek, niekiedy posiadająca miejsce na telewizor. Z kolei zamontowane we wnęce szafy pozwalają na wykończenie sąsiadującej ściany lub drzwi tym samym materiałem np. fornirem.

Niekiedy szafy wyposażane są w wielkoformatowe drzwi przesuwne, a w ich środku mieszczą się niezbędne urządzenia oraz blat roboczy z płytą grzewczą i zlewem. Przy zamkniętych skrzydłach kuchnia tego typu jest całkowicie niewidoczna.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także