REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Piękna kuchnia z jadalnią - zobacz gotowy projekt

  • Autor: Urszula Tatur
  • 14 cze 2017 09:07
Piękna kuchnia z jadalnią - zobacz gotowy projekt
Projekt Przemysław Kuśmierek. Fot. Bartosz Jarosz.
Piękna kuchnia z jadalnią - zobacz gotowy projekt
Piękna kuchnia z jadalnią - zobacz gotowy projekt
Piękna kuchnia z jadalnią - zobacz gotowy projekt
Piękna kuchnia z jadalnią - zobacz gotowy projekt

Wystrój kuchni świadomie nawiązuje do stylistyki skandynawskiej. Jasne kolory, proste formy mebli oraz dodatek ciepłego forniru dębowego dają wrażenie ładu i porządku, które stały się wyznacznikami całej aranżacji.

REKLAMA

Niespełna 70-metrowe mieszkanie zaaranżowane zostało z myślą o trzyosobowej rodzinie. Skandynawskie inspiracji, stonowana kolorystyka oraz proste formy nadały mu nowoczesny charakter. Za ich wybór odpowiada Przemek Kuśmierek, którego to młodzi inwestorzy zaprosili do współpracy przy projekcie. Ich oczekiwania były sprecyzowane: wnętrze miało być jasne, stylistycznie uporządkowane, a przede wszystkim funkcjonalne. Głównym zadaniem projektanta stało się maksymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Stąd w mieszkaniu znalazły się liczne zabudowy pozwalają na sprytne przechowywanie, których białe, lakierowane powierzchnie dodatkowo powiększają przestrzeń. Całość ociepla drewno: koniakowy odcień dębowych desek na podłodze. Spójny, nowoczesny wystrój oparty na prostej stylistyce skandynawskiej to cecha projektu także otwartej na salon kuchni.

Dużą rolę w koncepcji jej aranżacji odegrały tu decyzje podjęte już na etapie jego projektowania. Punkt ciężkości projektu stanowi wykończony fornirem kubik umiejscowiony w korytarzu, którego jedną ze ścian stanowi wysoka zabudowa kuchenna. Wykonana z naturalnego drewna (fornir) w ciemnym, głębokim kolorze wizualnie kontrastuje z białymi płaszczyznami mebli. Zgodnie z życzeniem właścicieli zapewnia też sporo miejsca do przechowywania. Dlatego pojemną zabudowę meblową uzupełniają jedynie białe szafki dolne wykonane z MDFu i lakierowane na wysoki połysk. Poprowadzone prostopadle do niej, tworzą zabudowę meblową typu L, opartą na klasycznym trójkącie roboczym, zapewniając tym samym pełną ergonomię w kuchni.

Gładkie powierzchnie frontów i blatów wprowadzają do projektu spokój i harmonię. Chłodny skandynawski styl podkreślają proste szafki bez uchwytów oraz wykończona płytkami ceramicznymi imitującymi beton ściana nad blatem, a także stylowe dodatki. Czynnikiem ocieplającym rodzinną przestrzeń jest drewno: ciemny, brązowy fornir, z którego wykonano wysoką zabudowę. Na jej tle pięknie prezentuje się nowoczesny stół z masywnym, dębowym blatem, który organizuje przestrzeń jadalni. Wyznaczając granicę między kuchnią a salonem, to właśnie ona jest ulubionym miejscem codziennych spotkań.REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA