REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowoczesna kuchnia w drewnie. Zobacz gotowy projekt

  • Autor: Urszula Tatur
  • 16 lut 2017 09:16
Nowoczesna kuchnia w drewnie. Zobacz gotowy projekt
Duża ilość drewna stół jadalniany w kuchni, klimatyczne oświetlenie tworzą wspaniałą domową atmosferę. Można tu odnaleźć zarówno inspiracje stylem luksusowych londyńskich apartamentów, jak i tradycją polskiego domu.
Nowoczesna kuchnia w drewnie. Zobacz gotowy projekt
Nowoczesna kuchnia w drewnie. Zobacz gotowy projekt
Nowoczesna kuchnia w drewnie. Zobacz gotowy projekt
Nowoczesna kuchnia w drewnie. Zobacz gotowy projekt

Trzeba było wielu zmian w pierwotnym układzie pomieszczeń, aby kuchnia wyglądała właśnie tak. Po otwarciu przestrzeni każdy jej skrawek zaplanowano i urządzono tak, aby idealnie pasowała do stylu życia mieszkańców.

REKLAMA

W przypadku tego wnętrza określenie „szyte na miarę” nie jest ani trochę przesadzone. Wręcz przeciwnie, bowiem prawie wszystkie meble i okładziny zostały zaprojektowane i wykonane na zamówienie – specjalnie na potrzeby tej inwestycji. Arch. wnętrz Jan Sikora stworzył projekt w pełni spersonalizowany, jedyny w swoim rodzaju. I nie ma tutaj mowy o przypadku. Materiały, kolory oraz faktury, jak również oświetlenie i elementy dekoracyjne – wszystko idealnie współgra ze sobą tworząc projekt wnętrza, w którym chce się spędzać każdą chwilę. Wnętrza przytulnego, dającego azyl i poczucie bezpieczeństwa, a przy tym ekskluzywnego. Można odnaleźć tutaj nie tylko najlepsze przykłady współczesnego designu, ale także autorskie projekty elementów dekoracyjnych, jak moduł z masywu drewnianego na ścianie w jadalni, który nadaje ciepła i przytulności, a przy tym wyróżnia tę strefę. Widoczne są inspiracje stylem luksusowych londyńskich apartamentów, ale też ukłon w stronę tradycji polskiego domu. Duża ilość drewna w postaci litej jak i fornirów, stół jadalniany w kuchni, klimatyczne oświetlenie tworzą wspaniałą domową atmosferę.

Charakter oraz układ funkcjonalny kuchni, zgodnie z założeniem projektu, jest daleki od nowoczesnego „laboratoryjnego” stylu. Zrezygnowano z popularnej wyspy, błyszczącego chromu i lakierowanej bieli. Kuchnia jest integralną częścią projektu bazującego na stylowym i reprezentacyjnym połączeniu drewna oraz czerni. Zabudowa kuchenna przybrała formę nowoczesnego kredensu. Tradycyjny mebel w nowoczesnej odsłonie ma fronty w postaci gładkich tafli, z których tylko nielicznym (z uwagi na funkcję) przydzielono uchwyty w kształcie prostych relingów. Fornir orzecha amerykańskiego, z którego wykonane zostały meble kuchenne uzupełnia czarny kamień, z którego powstał blat i wykończenie ściany nad nim. Taki zestaw materiałów ubiera kuchnię w elegancki garnitur, nadając przestrzeni reprezentacyjny, a jednocześnie przytulny charakter.

Równie okazale kuchnia prezentuje się od strony funkcjonalnej. Już sama ilość szafek i szuflad robi wrażenie i nie pozostawia wątpliwości co do wygody przechowywania. Jeżeli dodać do tego fakt, że nawet organizacja wewnętrzna poszczególnych szuflad została dopasowana do wielkości i charakteru zawartości, nie ma wątpliwości, że zabudowa idealnie trafia w potrzeby użytkowników. Sprzęty AGD zostały rozmieszczone na początku i na końcu ciągu zabudowy – zgodnie z zasadami ergonomii miejsce najbliżej wejścia zajęła lodówka, natomiast w głębi kuchni, w dwóch słupkach umieszczono piekarnik i kuchenkę mikrofalową oraz – ze względu na bliskość jadalni, która pełni także rolę towarzyską – ekspres automatyczny i winiarkę. Jadalnia zachwyca stylem i elegancją. Jest formalna i rodzinna zarazem. Dobry design połączono z funkcjonalnością kompletując kultowe krzesła Softshell marki Vitra z drewnianym stołem. To meble stworzony na zamówienie, którego matowy blat pokryto specjalną wykonaną w nanotechnologii warstwą zabezpieczającą, dzięki czemu na blacie nie pozostają widoczne nawet ślady palców. Na co dzień można zmienić nastrój i miejsce zasiadając do śniadania czy popołudniowej kawy przy wysokim stoliku umieszczonym na granicy kuchni i salonu. Wizualnie lekki, dzięki konstrukcji łączącej drewniany stelaż z czarnym blatem, skompletowany z drewnianymi krzesłami-hokerami stanowi elegancką wersję współczesnych barków śniadaniowych.

PROJEKT WNĘTRZA: ARCH. WNĘTRZ DR HAB. JAN SIKORA
TEKST: ANNA USAKIEWICZ
STYLIZACJA: BEATA LESZCZYŃSKA
ZDJĘCIA: BARTOSZ JAROSZ
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA