REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Modna kuchnia z jadalnią - gotowy projekt

  • Autor: Urszula Tatur
  • 16 wrz 2016 13:30
Modna kuchnia z jadalnią - gotowy projekt
Projekt Małgorzata Galewska, Fot. Bartosz Jarosz.
Modna kuchnia z jadalnią - gotowy projekt
Modna kuchnia z jadalnią - gotowy projekt
Modna kuchnia z jadalnią - gotowy projekt
Modna kuchnia z jadalnią - gotowy projekt

Oszczędna w formie kuchnia, utrzymana w stonowanej kolorystyce to azyl dla gospodarzy, którzy we wnętrzach cenią skromną elegancję i dbałość o szczegóły.

REKLAMA

Kluczem do aranżacji był relaks i wyciszenie. Wnętrze jest ponadczasowe i nie nawiązuje do żadnego konkretnego stylu, jednak nie wieje tu nudą. To detale nadają mu przyjemny klimat. Nie brakuje tu także interesujących rozwiązań. Jego właścicielką jest Małgorzata Galewska, z zawodu projektantka i dekoratorka wnętrz. W swojej karierze zawodowej przeszła niezłą szkołę dizajnu i realizowała najdziwniejsze wymagania aranżacyjne inwestorów. W swoim domu chciała odpocząć od zbyt mocnych w wyrazie rozwiązań. Urządziła je więc bez fanaberii, szaleństw i epatowania luksusem. Kuchnię zaprojektowała sama, dzięki temu spełnia ona wymagania całej rodziny. Królują tu barwy ziemi, z przewagą bieli i szarości oraz duża ilość naturalnego drewna.

Właścicielka nie lubi chaosu oraz zalegających na blatach rzeczy, które dają wrażenie bałaganu, wymyśliła więc sprytne i pojemne schowki oraz kosze ukryte w zabudowie. Dzięki temu, wszystkie rzeczy niezbędne do pracy w kuchni są odpowiednio posegregowane. Szafki także pozbawione są uchwytów, nic więc nie zakłóca wizualnej czystości wnętrza. A za nimi znalazło się miejsce na kolejne niespodzianki. Ukryto tam odkurzacz centralny, zmiotkę oraz mini odkurzacz do zbierania okruchów i śmieci z blatu oraz szuflad. Ścianę nad blatem wykończono szkłem, także z myślą o łatwym utrzymaniu porządku. Wszelkie zabrudzenia można z niej szybko i bez trudu usunąć. Ponadto, błyszczące, jasne szkło nad blatem dodaje wnętrzu elegancji i wizualnie je powiększa.

Ważną częścią kuchennej aranżacji jest wyspa. Ulokowano ją na środku pomieszczenia, dzięki temu dostęp do niej jest możliwy z obu stron. Pełni ona również rolę elementu oddzielającego kuchnię od strefy dziennej, a także domowego barku, przy którym można wypić kawę czy zjeść szybkie śniadanie. Wysoki barek to także sprytny sposób na ukrycie blatów kuchennych przed wzrokiem gości, zgromadzonych przy stole w jadalni. Gdy przychodzi większa liczba osób, stół jest odsuwany nieco od ściany, tak aby wszystkich wygodnie ugościć. Długim biesiadom sprzyjają także komfortowe, tapicerowane krzesła z wysokim oparciem. Jest to jednak tylko jadania „zimowa” bo od wiosny do jesieni rodzina wolny czas najchętniej spędza na tarasie. W każdej chwili łatwo się tam przenieść, ponieważ wyjście znajduje się tuż obok.

Projekt: arch. Małgorzata Galewska

Tekst: Alicja Pietrowska

Zdjęcia: Bartosz Jarosz




Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA