REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Mała kuchnia w bloku. Zobacz gotowy projekt

  • Autor: Urszula Tatur
  • 04 lis 2016 19:00
Mała kuchnia w bloku. Zobacz gotowy projekt
Niewielkie, ale z charakterem. W urządzonym w stylistyce loft mieszkaniu uwagę zwracają dodatki i kolorowe akcenty oraz paleta materiałów: pomalowana na grafitowy odcień cegła, drewniana podłoga, matowe i błyszczące fronty.
Mała kuchnia w bloku. Zobacz gotowy projekt
Mała kuchnia w bloku. Zobacz gotowy projekt
Mała kuchnia w bloku. Zobacz gotowy projekt
Mała kuchnia w bloku. Zobacz gotowy projekt
Mała kuchnia w bloku. Zobacz gotowy projekt

Kolorowe dodatki, odrobina fantazji i dobry projekt. Tego trzeba, aby stworzyć kuchnię modną i praktyczną. A jeżeli na wszystko wpływ ma stylistyka loft – wnętrze będzie także niebanalne.

REKLAMA

To wnętrze składa się z kontrastów. I to nie tylko za sprawą kolorów. Z jednej strony surowe, bowiem utrzymana w loftowej stylistyce, z drugiej – pogodne i przytulne. Elementy charakterystyczne dla stylistyki loft oraz vintage, takie jak cegła na ścianie, kolor matowego grafitu oraz wysokie okna, stworzyły stylową bazę. Na tym tle wyraźnie grają akcenty w kolorze żółtym i gustownie dobrane dodatki w charakterystycznym klimacie vintage.

Kuchnia w tym niewielkim, bo 50-metrowym mieszkaniu stanowi część otwartej strefy dziennej; wraz z jadalnią i częścią wypoczynkową tworzy integralną pod względem stylu i kolorystyki całość. Jest funkcjonalna i zachowuje powściągliwy wygląd, dzięki czemu nie odbiera strefie wypoczynkowej jej reprezentacyjnego charakteru. Jednak do uzyskania takiego efektu niezbędne były zmiany w pierwotnym projekcie. Kuchnia została uzupełniona o wyspę, która teraz pełni rolę strefy przygotowywania posiłków. Podwyższona obudowa blatu roboczego skutecznie skrywa kuchenne tajemnice, dzięki czemu przebywającym w salonie strefa kuchni prezentuje się zawsze elegancko.

Zabudowa ma formę narożną. Bezpośrednio z salonem sąsiadują wysokie słupki z wbudowanym piekarnikiem. Umieszczone we wnęce i zamknięte frontami w kolorze matowego grafitu są wprost pozbawione typowego kuchennego charakteru. Identyczny kolor frontów i cegły na ścianie podkreśla niezwykle spójny charakter projektu całej strefy dziennej. Prostopadle do wysokich słupków rozmieszczone zostały szafki dolnej i górnej zabudowy. W sposób wyraźny siła ciężkości została przeniesiona na szafki dolne, z frontami w dekorze drewna. Swoistą przeciwwagą jest z kolei górna, sięgająca sufitu, część zabudowy. Lekka, elegancka i subtelna dzięki niewielkim formatom frontów i wykończeniu w kolorze połyskującej bieli, a także doprawiona szczyptą humoru. To za sprawą oryginalnych uchwytów meblowych. Wykonane z malowanej proszkowo stali wyraźnie odznaczają się na tle białych frontów i przyciągają uwagę.

Typowy dla cegły oraz achromatycznych barw chłód znakomicie równoważą dekory drewna zastosowane w dolnej części zabudowy oraz dębowa podłoga, która tylko w kuchni ustąpiła miejsca praktycznym płytkom gresowym.

PROJEKT WNĘTRZA: OLA KOŁODZIEJ, ULA SZMYT

TEKST: ANNA USAKIEWICZ
ZDJĘCIA: BARTOSZ JAROSZ
STYLIZACJA: ALICJA PIETROWSKA

DO SESJI WYKORZYSTANO ARTYKUŁY Z OFERTY SIECI SKLEPÓW HOME&YOU
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA