REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kuchnia w stylu loft - gotowy projekt

  • Autor: Urszula Tatur
  • 23 wrz 2016 14:05
Kuchnia w stylu loft - gotowy projekt
W niewielkim lofcie znalazło się również miejsce na jadalnię. Czerwone krzesła z tworzywa sztucznego to ciekawy kontrast pomiędzy nowoczesnością a wiekowymi elementami wnętrza.
Kuchnia w stylu loft - gotowy projekt
Kuchnia w stylu loft - gotowy projekt
Kuchnia w stylu loft - gotowy projekt
Kuchnia w stylu loft - gotowy projekt
Kuchnia w stylu loft - gotowy projekt

Industrialny loft okazał się wprost wymarzonym miejscem do wypoczynku dla inwestora. To wnętrze miało pełnić rolę weekendowej bazy wypadowej do Wrocławia, ale również być przestrzenią, którą można wynająć.

REKLAMA

Stara, przedwojenna fabryka papieru, zaadoptowana na mieszkania, zachwyciła inwestora od pierwszej chwili. Poszukiwał on typowo męskiego wnętrza, które się wyróżni i będzie absolutnie unikatowe. Surowy i nieco chłodny loft był więc strzałem w dziesiątkę. Architekt Małgorzata Chabzda, projektująca dla Nowej Papierni, w której mieści się mieszkanie, zaproponowała nowoczesną aranżację wnętrza z tzw. pazurem.
W mieszkaniu dominują szarości przełamane soczystą czerwienią. Beton przeplata się tu z zimną stalą i surowymi cegłami. Aranżacja jest nieco nostalgiczna, niekiedy mroczna, ale zdecydowanie nie można odmówić jej charakteru. Centrum życia stała się strefa dzienna, na którą składają się otwarta kuchnia i salon połączony z jadalnią. Choć wnętrze nie jest duże, dzięki wysokim stropom, wydaje się niezwykle przestrzenne.
Charakterystycznym elementem, który nadaje temu wnętrzu miano industrialnego loftu, są łukowe sufity wykonane z czerwonej cegły ze stalowymi, masywnymi legarami. Materiał ten powtórzono również na ścianach w kuchni.
Kuchnia, chociaż jest niewielka, daje ogromną swobodę pracy. Zabudowa w kształcie litery L pozwoliła wygodnie rozplanować strefy, a spora ilość wolnego blatu zapewnia miejsce do przygotowywania posiłków.
W pierwotnym układzie loftu nie trzeba było nic zmieniać, jednak, by mieszkanie było bardziej funkcjonalne, projektantka zdecydowała się oddzielić wysoką ścianką kuchnię od salonu. Domurowany element działowy stworzył również wnękę na lodówkę i piekarnik. Dzięki temu można było zrezygnować z górnej zabudowy kuchennej, na rzecz wyeksponowania stylowej ściany w industrialnym stylu. Jedną jej część stanowi odsłonięta, przedwojenna cegła, którą opasano stalowymi legarami w czarnym kolorze, zaś drugą wykończono surowym betonem. Nad blatem zamontowano przezroczyste szkło, które chroni ścianę przez zabrudzeniami. To wyjątkowo praktyczne rozwiązanie, tym bardziej, że przy betonowej ścianie znajduje się zlewozmywak. Surową aranżację wieńczy wykonany na zamówienie żyrandol, przypominający stare, fabryczne oświetlenie.
Kolorystyka mebli kuchennych naturalnie nawiązuje do stylistyki panującej w salonie. Szarości frontów, czerń blatu oraz prosta stylistyka, bez zbędnych zdobień, doskonale oddają męski, nowoczesny klimat tego wnętrza. Elementem wspólnym są czerwone detale. Ścianę w salonie zdobi fototapeta z motywem Mostu Brooklińskiego, którego czerwone, stalowe pręty nadają ton wnętrzu. Motyw ten wykorzystano na przeciwległej ścianie w postaci zamontowanych na niej grubych, czerwonych sznurów, które nie tylko tworzą ciekawy, geometryczny wzór, ale również znacznie ożywiają szarą aranżację. Dla spójności wszystkich, otwartych na siebie pomieszczeń, projektantka zaproponowała baterię kuchenną w czerwonym kolorze. Dzięki czerwieni wszystkie pomieszczenia są spójne i wzajemnie się przenikają.

PROJEKT WNĘTRZA: ARCH. MAGDALENA CHABZDA DLA NOWA PAPIERNIA

TEKST I STYLIZACJA: MARTA USTYMOWICZ
ZDJĘCIA: BARTOSZ JAROSZ
Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

  • Wygląda bardzo fajnie! Podobny styl uzyskałam u siebie w mieszkaniu, stosując Travertino - www.e-travertino.com. Nadaje elegancki wygląd kuchni i salonowi.
    • Martino, 2016-09-27 23:25:21

REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA