REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

„Greenery” - kolor roku Pantone 2017 oczami ekspertów

  • Autor: Urszula Tatur
  • 13 gru 2016 11:20
„Greenery” - kolor roku Pantone 2017 oczami ekspertów
Greenery PPG

Żywy, energiczny, naturalny czy innowacyjny, zapowiadający początek nowego oraz nacechowany społecznie? O kolorze Instytutu „Greenery” Pantone 2017 opowiadają Brand Managerowie firmy PPG Deco Polska.

REKLAMA

Od 1999 r. Instytut Pantone rok rocznie wybiera kolor, który dominuje kolejne dwanaście miesięcy. Jedna z większych amerykańskich korporacji, założona w 1962 roku, zajmująca się doradztwem kolorystycznym w branży poligraficznej, swoimi decyzjami inspiruje świat mody, designu oraz wyposażenia i aranżacji wnętrz. Nowym królem odcieni w 2017 roku jest kolor „Greenery”. O wyborze

Instytutu Pantone opowiadają pracownicy firmy PPG Deco Polska, producenta farb i lakierów, takich marek jak: Dekoral czy Bondex oraz Akademii Technicznej PPG Deco Polska.

- Kolor „Greenery” przypomina letnie wycieczki za miasto, liście ogromnych lip i klonów w Parku Południowym czy też świeżo zerwanych zielonych jabłek. Napawa optymizmem w jesienne, przykryte mgłą dni. W palecie kolorów „Greenery” widzę jako połączenie „Tweedowej zieleni” oraz „Limonkowej tafty” z kolekcji Dekoral Clean & Color. Co ciekawe, zielenie tuż obok modnych szarości i bieli, znajdują się w Top 10 kolorów marki Dekoral w 2016 roku – tłumaczy Anna Korecka-Karpiusz, Junior Brand Manager marki Dekoral. – Czyżby wybory naszych klientów intuicyjnie już w tym roku prognozowały nadejście „Greenery”?

- Wybór „Greenery” Instytutu Pantone w pierwszej chwili sprawia wrażenie ostrego, intensywnego koloru, który zupełnie nie współgra z obecnymi trendami. Jednak zestawiając go np. z bielą, jego odbiór jest zupełnie inny. To inspirujący, ale nienachalny kolor, który nadaje nowy charakter wnętrzu. Z łatwością możemy zmienić białe lub szare wnętrze, dodając akcenty czy wymalowania fragmentów ścian w odcieniu „Greenery” 15-0343. Dla zainteresowanych - farby w omawianym kolorze można uzyskać korzystając z mieszalnika farb np. w sieci Centrum Dekoral Professional – tłumaczy Joanna Kołtyś, Junior Trade Marketing Manager.

- „Greenery” wprowadza zupełnie nowy trend w stosunku do pastelowych „Serenity” i „Rose Quartz”, które rządziły w tym roku. To powiew czegoś nowego: jest odświeżający i nawiązuje do zmian i innowacji – mówi Aneta Jarosz-Pałach Brand Managers Leader marki Bondex. Jak dodaje, zieleń to synonim budzącego się życia. Z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom tego koloru. Polecane przez nas zestawienia kolorystyczne to zielenie z dodatkiem wszelakich naturalnych kolorów i struktur - biele, szarości, czerń, przygaszone żółcie. Połączenie koloru „Greenery” z drewnem lub surowym betonem stworzy iście energetyczne połączenie. W palecie marki Bondex farby Smart Paint umiejscowiony jest pomiędzy „Zielono mi” a „Wiosennym przebudzeniem”, czyli jeden z bardzo często wybieranych, intensywnych kolorów wśród klientów marki.

- Oprócz kwestii estetycznych, które z pewnością staną się inspiracją we wnętrzarstwie i designie w 2017 roku, bardzo interesujące są również pobudki i symbolika społeczna. W wyniku obecnych podziałów „Greenery” ma być nowym, świeżym spojrzeniem na całość społeczeństwa – dodaje Urszula Karatajew, Specjalista ds. Operacyjnych i Marketingu Akademii Technicznej PPG Deco Polska. – „Greenery” przywodzi również na myśl powrót do natury. We współczesnym świecie w dużych aglomeracjach, często żyjąc w biegu zapomina się o naturze. Jednocześnie coraz częściej ludzie zaczynają za nią tęsknić. Witalność, budzenie do życia i intensywna zieleń „Greenery” umiejscowiona w przestrzeni miejskiej, będzie znakomitym akcentem przypominającym o tym, co jest w życiu ważne.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA