REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Elegancka nowoczesna kuchnia. Zobacz gotowy projekt

  • Autor: Urszula Tatur
  • 02 lut 2017 11:45
Elegancka nowoczesna kuchnia. Zobacz gotowy projekt
Nowoczesną kuchnię, utrzymaną w biało-czarnej tonacji, zaaranżowano na planie litery L i połączono ze strefą jadalnianą. Duży wygodny stół ustawiono tuż obok wyspy – tak, aby wygodniej było podawać potrawy.
Elegancka nowoczesna kuchnia. Zobacz gotowy projekt
Elegancka nowoczesna kuchnia. Zobacz gotowy projekt
Elegancka nowoczesna kuchnia. Zobacz gotowy projekt

Nowoczesne wnętrze skrojone na miarę. Jest modne i całkowicie dopasowane do stylu życia właścicielki. Czyste linie, jednolite powierzchnie i proste formy to cechy, które je wyróżniają.

REKLAMA

Kuchnia, podobnie jak całe mieszkanie, jest minimalistyczna i utrzymana w stonowanej tonacji. Architekci postawili tu na niestandardowe, zaskakujące rozwiązania, które sprawiają, że całkowicie odpowiada wszystkim potrzebom. Kiedy trzeba jest ona miejscem spotkań towarzyskich, a kiedy indziej centrum kulinarnych eksperymentów. Można powiedzieć, że wnętrze jest jak jego właścicielka – uporządkowane i bez zbędnych, krzykliwych przedmiotów. Nie oznacza to jednak, że zostało całkowicie pozbawione duszy oraz swojej oryginalnej tożsamości. Aby uczynić je wyjątkowym, projektanci wykorzystali efekt odbicia lustrzanego. Postawili na czarne i białe, połyskujące powierzchnie, które w duecie prezentują się bardzo elegancko. W z pozoru pustej i uporządkowanej przestrzeni uwagę przyciąga również okap o prostokątnym kształcie, który podkreśla nowoczesny charakter wnętrza.
Właścicielka do sypialni chodzi spać, do salonu – pooglądać telewizję, a żeby naprawdę pożyć – wybiera kuchnię. To tutaj przy dużej, oryginalnie zaprojektowanej wyspie zbiera się rodzina i przyjaciele, tutaj odbywają się długie rozmowy i wszystkie ważne dyskusje. Wykonany z granitu mebel został tak zaprojektowany, że kiedy trzeba, jest miejscem przygotowywania posiłków, a kiedy indziej dużym stołem. Blat jest szeroki, masywny i w razie potrzeby mieści się przy nim nawet kilka osób. W kuchni urządzonej zgodnie z maksymą „mniej znaczy więcej”, istotne znaczenie ma również organizacja. Gospodyni dużo czasu spędza w pracy, a im więcej miejsca na ukrycie wszystkich kuchennych sprzętów, tym więcej miejsca na blatach i większy porządek na co dzień. Już na etapie projektowania mebli projektanci zadbali więc o dużą ilość szafek i szuflad oraz odpowiednią zabudowę sprzętów kuchennych. Wszystko zostało pomysłowo ukryte w wyspie oraz wysokiej zabudowie i dobrze zorganizowane, dzięki temu na blatach dość łatwo jest utrzymać porządek, a w całym wnętrzu panuje ład i wizualna prostota.
Tak jak w przypadku pozostałych pomieszczeń w mieszkaniu, także w kuchni oświetlenie gra ważną rolę – estetyczną i użytkową. Jest ono wizualnie oszczędne i bardzo dyskretne, mimo to okazuje się niezbędnym elementem aranżacji, i to nie ze względu na swoją oczywistą funkcjonalność, ale też walory estetyczne. Kiedy zapada zmrok monochromatyczna kuchnia zamienia się w teatr gry światła i cienia. Punktowe lampy LED-owe emitujące ciepłe światło, sprytnie zamontowane na całej szerokości kuchennej zabudowy sprawiają, że połyskujące fronty nabierają ciepła i charakteru.

PROJEKT WNĘTRZA: MONIKA I ADAM BRONIKOWSCY, HOLA DESIGN
TEKST: ALICJA PIETROWSKA
STYLIZACJA: ANNA USAKIEWICZ
ZDJĘCIA: BARTOSZ JAROSZ
DO SESJI WYKORZYSTANO AKTYKUŁY Z OFERTY SIECI SKLEPÓW HOME&YOU
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA