REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Biało-szara kuchnia. Zobacz gotowy projekt

  • Autor: Urszula Tatur
  • 12 lip 2017 14:35
Biało-szara kuchnia. Zobacz gotowy projekt
Projekt Justyna Smolec. Fot. Bartosz Jarosz.
Biało-szara kuchnia. Zobacz gotowy projekt
Biało-szara kuchnia. Zobacz gotowy projekt
Biało-szara kuchnia. Zobacz gotowy projekt
Biało-szara kuchnia. Zobacz gotowy projekt
Biało-szara kuchnia. Zobacz gotowy projekt
Biało-szara kuchnia. Zobacz gotowy projekt

Modne połączenie bieli i szarości pozwoliło na wykorzystanie w aranżacji kuchni wyrazistych detali. Biel jest doskonałą bazą dla kolorowych dodatków, szarość podkreśla geometrię form i symetrię kształtów. Wszystko razem tworzy dynamiczną kompozycję.

REKLAMA

Biała kuchnia z wyspą stanowi część otwartej strefy dziennej. Czystość form i kolorów zastosowanych we wnętrzu jest odpowiedzią na upodobania właścicieli, którzy cenią sobie nowoczesne rozwiązania. Projektantka Justyna Smolec uznała, że w otwartym wnętrzu najlepiej sprawdzi się styl minimalistyczny, oparty na prostocie zgeometryzowanych form. Dlatego zdecydowała się na zabudowa równoległą, czyli dwa ciągi robocze usytuowane naprzeciwko siebie, uzupełnioną wielofunkcyjną wyspą. Jeden z nich tworzy wysoka zabudowa, natomiast drugi - ze względu na okno – szafki stojące.
Za minimalistycznym kształtem białej zabudowy meblowej, kryje się wiele pomysłowych rozwiązań, które zapewniają komfort podczas wykonywania codziennych prac kuchennych. Wyspa, pomimo dość ascetycznego wyglądu, została wyposażona we wszystkie elementy niezbędne podczas gotowania - ukryte gniazdka elektryczne, zlew wpuszczany w blat i płytę kuchenną, a także dużą liczbę szuflad, ukrytych po obu stronach mebla. Biały blat wyspy wykonany z corianu tworzy jednolitą całość z korpusem mebla i dodatkowo podkreśla sterylny wygląd wnętrza. Jego przedłużenie stanowi niewielki, prostokątny stolik śniadaniowy, przy którym ustawiono dwa wygodne krzesła. Kolorystycznie nawiązują one do podwieszanego sufitu w kolorze żywej zieleni. Geometryczną formę wyspy oraz sufitu łagodzi dekoracyjny okap w kształcie kropli oraz piękna, ekliptyczna lampa. Ta przemyślana kompozycja form geometrycznych i kształtów wprowadza do aranżacji uporządkowany rytm, dzięki czemu staje się ona wizualnie spójna.
Kuchnia jest doskonale widoczna od strefy dziennej, dlatego właścicielom zależało, aby strefę przygotowywania posiłków można było częściowo ukryć. Stąd wziął się pomysł na montaż kolejnego blatu oraz zlewu w wysokiej zabudowie. Gdy jest taka potrzeba dodatkowy blat można łatwo i szybko ukryć – wystarczy odpowiednio przesunąć fronty, które po zamknięciu tworzą jednolitą, elegancką płaszczyznę. Tuż obok kuchni znajduje się wygodna spiżarnia, która zapewnia wystarczają dużo miejsca do przechowywania.
Jadalnia w domu spełnia więcej niż jedną funkcję. Przy stole nie tylko spożywa się posiłki z rodziną czy przyjaciółmi – to również miejsce do pracy z laptopem. Dlatego stół musiał być duży i wygodny. Jego sterylną biel przełamują nietypowo zaprojektowane nogi, krzesła jak fotele oraz dwie oryginalne lampy. Te ostatnie dzięki swojej geometrycznej, nietuzinkowej formie przyciągają wzrok oraz nadają wnętrzu niepowtarzalny wyraz.

PROJEKT WNĘTRZA: ARCH. JUSTYNA SMOLEC
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA