REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

12 pomysłów na beton w kuchni

  • Autor: Urszula Tatur
  • 14 paź 2016 12:00
12 pomysłów na beton w kuchni
Szara barwa tynku doskonale imituje architektoniczny beton, nadając kuchni minimalistyczny wyraz. Projekt: Małgorzata Łyszczarz. Fot. Bartosz Jarosz.
12 pomysłów na beton w kuchni
12 pomysłów na beton w kuchni
12 pomysłów na beton w kuchni
12 pomysłów na beton w kuchni
12 pomysłów na beton w kuchni
12 pomysłów na beton w kuchni
12 pomysłów na beton w kuchni
12 pomysłów na beton w kuchni
12 pomysłów na beton w kuchni
12 pomysłów na beton w kuchni
12 pomysłów na beton w kuchni
12 pomysłów na beton w kuchni

Beton architektoniczny do niedawna jeszcze obecny głównie w pofabrycznych loftach i obiektach komercyjnych stał się modnym materiałem dekoracyjnym wykorzystywanym przez architektów do projektowania wnętrz apartamentów. Warto jednak pamiętać o tym, że tylko umiejętne zastosowanie betonu zapewni oczekiwany efekt, dlatego decydując się na ten materiał dobrze jest skorzystać z pomocy wykwalifikowanych architektów wnętrz, którzy zneutralizują surową, industrialną aranżację, nadając jej przytulnego charakteru.

REKLAMA

Beton architektoniczny coraz częściej znajduje swoje zastosowanie jako pokrycie ścian wewnątrz mieszkania. Modny materiał można spotkać już w kuchni, półotwartej lub całkowicie wyeksponowanej, oddzielonej od części salonowej jedynie przy pomocy wysypy kuchennej. Kuchnia w ostatnim czasie przestała być traktowana jako dodatkowe pomieszczenie, które najchętniej ukrylibyśmy przed gośćmi, a stała się pełnoprawną częścią strefy dziennej, dlatego bardzo ważne jest, aby jej projekt spełniał kryteria zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne.

– Płyty z betonu architektonicznego w kuchni to bardzo dobre rozwiązanie, coraz częściej stosowane przez architektów i naszych klientów. Beton ma również wiele praktycznych zalet – odpowiednio zaimpregnowany jest bardzo odporny na wilgoć oraz tłuszcz, co oznacza łatwość w utrzymaniu czystej powierzchni ściany w kuchni stale narażonej na zabrudzenia – mówi Aleksandra Skwira, projektant z firmy Jadar Sp. z o.o.

Beton architektoniczny doskonale wygląda również na ścianie nowoczesnego, przestronnego i jasnego salonu urządzonego w industrialnym stylu.

– Proste płyty idealnie prezentują się w takich pomieszczeniach. Wbrew powszechnie panującemu przekonaniu beton wcale nie musi być szary. Można go barwić w masie za pomocą specjalnych pigmentów, a jeśli zdecydujemy się na naturalny, przemysłowy wygląd wnętrza, to w bardzo łatwy sposób możemy przełamać surowy charakter, zestawiając go z drewnianymi powierzchniami lub elementami dekoracyjnymi w jaśniejszych kolorach. Często stosowanym rozwiązaniem jest połączenie betonu na jednej ze ścian w salonie z resztą ścian o gładkiej strukturze i jasnym odcieniu, np. żółtym czy niebieskim – dodaje Skwira.

Aranżacja salonu w nowoczesnym stylu wymaga także ograniczenia wyposażenia i elementów dekoracyjnych do minimum. Meble powinny być proste i lekkie, najlepiej jednobarwne i wykonane z drewna, szkła czy stali nierdzewnej. Na ścianach można umieścić np. reprodukcje obrazów lub fotografie, pamiętając jednak o tym, że one również muszą mieć swoje ściśle określone miejsce tak, aby korespondowały z całością wystroju. Ważnym elementem w projektowaniu nowoczesnych wnętrz jest również odpowiednie oświetlenie. W razie potrzeby można zainstalować lampy ścienne i sufitowe, czy bardziej nowoczesne światła punktowe LED, które wyeksponują ozdoby na półkach lub wybrany fragment pomieszczenia.
Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

  • Aby cieszyć się wieloletnim doskonałym efektem zarówno beton, jak i i inne nowoczesne wykończenia ścian, należy dobrze zabezpieczyć przed brudem, wodą i tłuszczem. Idealny do tego jest lakier pod prysznic AQUA CERAMIC- KAFLE W PŁYNIE. I tani, bo koszt 2L na 14 m2 to wydatek ok 100 zł :) można go znaleźc na allegro lub na stronie producenta www.standom.pl
    • Agata , 2016-10-17 12:52:41

REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA