REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

10 pomysłów na wyspę w kuchni

 • Autor: Urszula Tatur
 • 28 marz 2017 09:07
10 pomysłów na wyspę w kuchni
Projekt Katarzyna Uszok. Fot. Bartosz Jarosz.
10 pomysłów na wyspę w kuchni
10 pomysłów na wyspę w kuchni
10 pomysłów na wyspę w kuchni
10 pomysłów na wyspę w kuchni
10 pomysłów na wyspę w kuchni
10 pomysłów na wyspę w kuchni
10 pomysłów na wyspę w kuchni
10 pomysłów na wyspę w kuchni
10 pomysłów na wyspę w kuchni
10 pomysłów na wyspę w kuchni

Wyspa kuchenna to rozwiązanie dedykowane dużym pomieszczeniom, gdzie będzie mogła zaprezentować się w całej okazałości. Czy dla posiadaczy małych kuchni na zawsze pozostanie w strefie marzeń? Przekonajcie się sami.

REKLAMA

Jest nie tylko ozdobą kuchni, ale pełni różne funkcje. Można ją zaaranżować na wiele sposobów, optymalnie dopasować do każdego wnętrza i mocno zindywidualizować jej kształt. Wyspa kuchenna to nieograniczone pole możliwości aranżacyjnych.

Wyspa kuchenna postrzegana jest jako najbardziej atrakcyjny i wymarzony typ zabudowy. Co przesądza o popularności tego rozwiązania? Bez wątpienia to nie tylko modny i efektowny, ale bardzo wygodny, wielofunkcyjny „mebel”, który można zagospodarować na wiele sposobów. Można zaadoptować ją na strefę zmywania, gotowania czy dodatkowy blat roboczy, pod którym jest wystarczająco dużo miejsca na pojemne szuflady czy nawet piekarnik. Wyspa nie tylko stwarza wiele możliwości, ale pasuje do kuchni urządzonej w każdym stylu.

Ponieważ jest wykonywana na wymiar, wyspa kuchenna idealnie dopasuje się do wnętrza, zapewniając maksymalny komfort pracy. Wyspę możemy także optymalnie dopasować do funkcji, jaką będzie spełniała w naszej kuchni. Już na etapie projektowania możemy zdecydować, w jaki sposób będziemy ją użytkowali i zaplanować czy umieścimy na niej płytę grzejną, zainstalujemy zlew czy może pozostawimy pusty blat, który będziemy użytkowali według własnych potrzeb.

Ustawiona w centralnym miejscu kuchni wyspa może być alternatywą dla jadalni i pełnić rolę stołu, przy którym będą spożywane posiłki, a w kuchniach otwartych na salon może dodatkowo wyznaczać granice stref. O zaletach i korzyściach posiadania wyspy kuchennej można powiedzieć wiele, czy jednak w wyglądzie wyspy kuchennej można zaproponować jeszcze coś zaskakującego?

Wyspa może spełniać różne funkcje w kuchni i to już w dużym stopniu warunkuje jej design. Poza tym sam kształt i wygląd wyspy to prawdziwe pole do popisu dla wyobraźni projektanta. Przygotowane przez nas kolekcje mebli pokazują, że wyspa kuchenna może przybierać wiele różnych form i pomimo tego, że to wciąż jest wyspa kuchenna, za każdym razem wyglądać zupełnie inaczej.

 
Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

 • Filtr plazmowy można podłączyć już do działającego okapu, ma prawie stuprocentową skuteczność i działa automatycznie.
  • plazma, 2017-12-28 11:15:39
 • A żeście się uparli na te wyspowe okapy, przecież one pracują jako pochłaniacz to jest obieg zamknięty, i nie jestem do końca przekonana,że poradzą sobie w kuchni otwartej z tą ilością oparów, jaką jesteśmy w stanie jej zafundować. Może jest taka możliwość by wzmocnić dziąłanie pochłaniacza ...jeszcze dodatkowym filtrem?
  • nieprzekonana, 2017-11-29 11:30:43
 • Wyspowe okapy polecam, polecam!
  • olxss, 2017-04-05 20:03:35
 • Wyspa, to i okap wyspowy musi być, a jak nie - to teleskopowy - cudo w suficie istne!
  • globalo, 2017-04-04 21:10:55

REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA