×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
10 pomysłów na kamień w kuchni

10 pomysłów na kamień w kuchni

Autor: Urszula Tatur
Dodano: 30 paź 2017 07:24
Zaktualizowano: 30 paź 2017 07:27

Naturalny kamień we wnętrzach to modny i efektowny element aranżacji. Podpowiadamy, jak go umiejętnie wykorzystać w aranżacji kuchni.

Przy ogromie i różnorodności dostępnych na rynku propozycji dekoracji ściennych nietrudno jest uzyskać olśniewający efekt. Sztuka polega jednak na tym, by oryginalne aranżacje nie przytłaczały jednocześnie obfitością użytych form i kolorów. Podpowiadamy, jak umiejętnie wykorzystać kamień dekoracyjny, aby ściany były przyciągającym uwagę elementem wystroju wnętrza.

Zbyt masywne meble, kolor ścian tak intensywny, że aż męczy wzrok lub nadmiar zróżnicowanych stylistycznie elementów dekoracyjnych – to częste grzechy właścicieli domów i mieszkań. W pogoni za unikalnymi rozwiązaniami łatwo popadamy w przesadę, uzyskując zupełnie odwrotny do zamierzonego efekt. W aranżacji wnętrz stawiajmy zatem na rozsądek, umiar i konsekwencję w doborze materiałów i barw.

Wyrazista faktura

Ściany, choć płaskie i nieciekawe, są wdzięcznym polem do popisu dla architektów wnętrz. Dzięki odpowiedniemu doborowi barw i faktur płaska ściana będzie robiła wrażenie przestrzennej, co znacząco wpłynie na postrzeganie całego pomieszczenia. – Wyrazistą fakturę można uzyskać stosując nowoczesne modele tapet, mało popularne jeszcze okładziny skórzane lub naturalny kamień dekoracyjny. Chropowata i lekko ascetyczna powierzchnia tego ostatniego świetnie sprawdzi się w otoczeniu gładkich i połyskujących materiałów, takich jak szkło czy stal nierdzewna – obie powierzchnie zyskają wtedy na sile – podpowiada Ewelina Wielgus, projektant firmy Bruk-Bet.

Gra kolorów

Naturalne pochodzenie oraz kolorystyka kamieni dekoracyjnych sprawiają, że wykorzystanie ich w aranżacji ociepli nawet chłodne, stylowe wnętrze. Przykuwające uwagę efekty osiągniemy zestawiając obok siebie kontrastowe połączenia jasnej fakturowanej ściany z gładkimi płaszczyznami podłóg w ciemniejszych odcieniach, luster lub okien. Na takim tle interesująco będą się także prezentowały fotele, kanapy lub donice zarówno w soczystych barwach, jak i w zbliżonej tonacji jednak o zgoła odmiennej fakturze.

Wielkość ma znaczenie

W aranżacji wnętrz zarówno faktura, jak i kolor, nie powinny być wykorzystywane w nadmiarze. Często do uzyskania wyjątkowej kompozycji wystarczy niewielki, czytelny akcent użyty jedynie na fragmencie ściany –  nad blatem kuchennym lub jako tło dla oryginalnego pod względem designu elementu.

Nie bójmy się fakturowanych materiałów dekoracyjnych, gdyż ich potencjał aranżacyjny jest ogromny. Odpowiednio dobrane płaszczyzny oraz oryginalne oświetlenie sprawią, że ściany nie tylko salonu, ale i kuchni czy nawet łazienki zyskają urokliwy i lekko dynamiczny charakter.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także