REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sprzęty AGD i meble do nowej kuchni, czyli o preferencjach Polaków

  • Autor: Urszula Tatur
  • 05 paź 2016 11:00
Sprzęty AGD i meble do nowej kuchni, czyli o preferencjach Polaków
Fot. Bartosz Jarosz.
Sprzęty AGD i meble do nowej kuchni, czyli o preferencjach Polaków
Sprzęty AGD i meble do nowej kuchni, czyli o preferencjach Polaków
Sprzęty AGD i meble do nowej kuchni, czyli o preferencjach Polaków

Nieodłącznym elementem remontu kuchni jest zazwyczaj wymiana mebli i sprzętu AGD. Zadanie to nie należy do najłatwiejszych, a przy tym zajmuje sporo czasu. Od wybranych przez nas mebli i urządzeń AGD zależy estetyka i funkcjonalność naszego pomieszczenia. Preferencje Polaków w tym zakresie, w najnowszym raporcie „Wakacyjne remonty Polaków” , postanowiła sprawdzić marka Hotpoint. Oto wyniki!

REKLAMA

Sprzęt AGD – w zabudowie czy wolnostojący?

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie marki Hotpoint, kupno sprzętów do zabudowy cieszy się dużą popularnością. Wśród osób, które planują remont kuchni, aż 75% zamierza kupić sprzęt AGD do zabudowy. Na podium, wśród tego typu urządzeń, znalazł się okap – wskazało go aż 41% ankietowanych planujących remont tego pomieszczenia. Drugie miejsce, czyli 29% wskazań – należy do lodówki. Co czwarty badany wybierze zmywarkę w zabudowie (25%), trochę więcej (26%) – płytę gazową, a niewiele mniej – ekspres do kawy (24%) oraz piekarnik (23%). Co piąty respondent zdecyduje się natomiast na mikrofalówkę w zabudowie (21%) oraz płytę indukcyjną (21%).

Jeśli weźmiemy pod uwagę preferencje Polaków dotyczące sprzętów wolnostojących, to najczęściej wymienianym sprzętem jest ekspres do kawy (94%) oraz mikrofalówka (85%). Na trzecim miejscu znalazła się lodówka (58%). Ponad połowa ankietowanych wskazała na okap (56%), a co drugi badany na piekarnik (50%). Najmniej preferowanymi sprzętami wolnostojącymi są kuchenka/płyta grzewcza (46%) oraz zmywarka (39%).

Pomimo tego, że najwięcej osób deklaruje, iż preferuje zabudowaną zmywarkę, to jedynie 25% spośród wszystkich planujących remont decyduje się ostatecznie na jej zakup. Jest ona również najrzadziej wymieniana jako posiadany obecnie sprzęt AGD.

Najpopularniejszymi, wolnostojącymi sprzętami AGD są ekspres do kawy oraz mikrofalówka – mimo to około 20% osób planujących remont kuchni decyduje się na ich instalację w zabudowie.

Jakie meble pod zabudowę kupujemy?

Jeśli chodzi o wybór mebli – wśród osób, które decydują się na sprzęty w zabudowie – głosy respondentów są podzielone. 43% zadeklarowało, że zamówi meble pod wymiar sprzętów AGD, a równie duża grupa (40%), że kupi gotowe meble. Natomiast 17% badanych stwierdziło, że nie planuje wymiany mebli kuchennych pod zabudowę.

Michał Górecki, współwłaściciel bloga „Mike & Mary”, który marka Hotpoint objęła swoim patronatem, w tym roku również przeprowadził remont kuchni. Jak sam przyznaje:
„Nie mam czasu ani umiejętności, by przeprowadzić remont samemu. Należało wyburzyć ścianę, położyć płytki i wykonać odpowiednie zmiany w szafkach. Meble zostały wykonane pod wymiar, od początku przez ekipę stolarską” – zdradził Michał Górecki.

Michał wybrał do swojej kuchni lodówkę, zmywarkę, piekarnik, płytę indukcyjną oraz ekspres do kawy z najnowszej linii urządzeń Hotpoint do zabudowy.

Sprzęty AGD i meble – harmonijna całość

Meble i urządzenia AGD powinny stanowić spójną całość i być dostosowane m.in. do wielkości pomieszczenia, a także naszych upodobań.

Wybór urządzeń AGD postanowiła nam ułatwić marka Hotpoint, która stworzyła nową linię idealnie dopasowanych do siebie urządzeń. Dzięki temu, przy tworzeniu zabudowy, dowolne produkty z gamy (piekarniki, piekarniki parowe, kuchenki mikrofalowe z funkcją piekarnika, ekspres do kawy, lodówki, zamrażarki i zmywarki) mogą estetycznie ze sobą współgrać i tworzyć harmonijną całość. Najnowsza linia urządzeń do zabudowy łączy w sobie niezwykle innowacyjną technologię i wyjątkowy design. Jej wyróżnikiem jest nowoczesne wzornictwo, którego motywem przewodnim jest połączenie szkła i stali, gwarantujące wytrzymałość i trwałość produktów, a jednocześnie nadające im wyrazistości i eleganckiego charakteru. Nowa linia urządzeń marki Hotpoint to idealne uzupełnienie elegancko urządzonych wnętrz. Ich forma oferuje nowy poziom stylu, jakości i przestrzeni.
Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

  • Mi sie udalo zmienic kilka elementow w kuchni by totalnie zmienic jej styl :) Wymienilam tapete na biala farbe i kupilam stylowy sprzet agd z morphy richards, az wierzyc sie nie chce jak takie drobnostki kreuja wnetrza :)
    • Natalia, 2017-01-03 08:29:09

REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA