REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Queen’s Award for Enterprise dla linii Signature Robert Welch

  • Autor: Urszula Tatur
  • 14 sie 2017 14:07
Queen’s Award for Enterprise  dla linii Signature Robert Welch
Signature Robert Welch
Queen’s Award for Enterprise  dla linii Signature Robert Welch
Queen’s Award for Enterprise  dla linii Signature Robert Welch
Queen’s Award for Enterprise  dla linii Signature Robert Welch
Queen’s Award for Enterprise  dla linii Signature Robert Welch
Queen’s Award for Enterprise  dla linii Signature Robert Welch

Design zdobywający prestiżowe nagrody połączony z doskonałym wywarzeniem oraz funkcjonalnością - sztućce oraz noże marki Robert Welch przez wielu uznawane są za najlepsze na świecie zarówno pod względem wzornictwa, jak i użyteczności. W kategorii noży prym wiedzie linia Signature, która w bieżącym roku zdobyła kolejną prestiżową nagrodę. Zestaw noży Signature w bloku ze zintegrowaną ceramiczną ostrzałką, zyskał uznanie królewskiego jury w postaci Queen’s Award for Enterprise w dziedzinie innowacji.

REKLAMA

Robert Welch to jeden z najbardziej znanych brytyjskich projektantów i jubilerów minionego wieku, który stworzył także markę luksusowych sztućców i akcesoriów kuchennych. Ich wspaniały design połączony z doskonałym wywarzeniem i funkcjonalnością zagwarantowały mu rzeszę wpływowych klientów m.in.: brytyjski dwór królewski, linie lotnicze British Airways, browary Guinness oraz najlepsze na świecie restauracje i hotele.
Najbardziej znaną i nagradzaną linię noży marki Robert Welch stanowi kolekcja Signature. Świadczą o tym zdobyte przez nią wyróżnienia: RedDot Design Award, Product Design Award, Excellence in Housewares, Good Design, Housewares Design, Product of the year oraz Queen’s Award for Enterprise w dziedzinie innowacji. Zyskały one również ocenę „doskonały” w testach CARTA oraz oficjalny znak jakości organizacji Craft Guild of Chefs (stowarzyszenia profesjonalnych szefów kuchni w Wielkiej Brytanii).

Zestaw Signature to połączenie elegancji oraz funkcjonalności. W jego skład wchodzą: nóż do chleba, nóż do krojenia mięsa, nóż szefa kuchni, nóż uniwersalny, nóż ząbkowany oraz nóż do krojenia warzyw. Każdy z nich wykonano ręcznie łącząc charakterystyczne cechy tradycyjnych noży niemieckich i japońskich. Tak jak w przypadku noży niemieckich, ich materiałem jest stal martenzytyczna o bardzo wysokiej odporności na korozję, której zaletą jest też elastyczność i łatwość ostrzenia. Natomiast z nożami japońskimi łączy je kąt nachylenia ostrza 15°, który czyni je niezwykle ostrymi (większość noży europejskich ma ostrze o nachyleniu 20°). Każdy nóż wykonany jest z jednego kawałka stali. Noże z kolekcji Signature mają wieczystą gwarancję. Ergonomiczne rękojeści noży wytwarzane są metodą iniekcji z wytrzymałego tworzywa firmy DuPontTM. Dzięki temu stanowią one jednolitą całością, bez potrzeby nitowania, i z lepszym efektem estetycznym.

Integralną część zestawu stanowi blok do przechowywania noży wykonany z czarnego, eleganckiego, matowego tworzywa ABS. U góry wykończony jest on obręczą z polerowanej stali nierdzewnej. Magnesy umieszczone w otworach na noże zapewniają precyzyjne i bezpieczne umieszczanie noży w bloku. Dzięki temu noże pozostają również na dłużej ostre. W bloku zamontowano także ostrzałkę wykonaną z ceramicznych tarczy ostrzących.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA