REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Okap jak lampa

 • Autor: Urszula Tatur
 • 23 kwi 2017 12:56
Okap jak lampa
Hostoria
Okap jak lampa
Okap jak lampa
Okap jak lampa
Okap jak lampa

Marzysz o kuchni z wyspą, w której umieszczona jest kuchenka? Jeszcze do niedawna takie rozwiązanie było niepraktyczne ze względu na trudność zamontowania nad nią wyciągu. Dziś nowoczesne pochłaniacze wyspowe nie tylko efektywnie pochłaniają opary, ale też pełnią funkcję estetycznego źródła światła.

REKLAMA

Kuchnia otwarta z dużą wyspą na środku pomieszczenia jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy lubią gotować w gronie rodziny czy przyjaciół. Nic bowiem tak bliskich nie integruje, jak wspólne przygotowywanie, a następnie spożywanie posiłków. Aromaty rozchodzące się w trakcie gotowania bywają jednak czasem nieco uciążliwe, zwłaszcza gdy przedostają się także do innych pomieszczeń. Otwarta kuchnia sprawia, że meble z całego mieszkania są narażone na osadzanie się na nich trudnych do starcia cząsteczek tłuszczu. Dziś standardem jest montowanie okapów i wyciągów, które mają tym problemom zapobiec. Nie zawsze jednak mamy możliwość podłączenia wyciągu do otworu wentylacyjnego, zwłaszcza kiedy płyta grzewcza była montowana w wyspie. Wtedy z pomocą przychodzą nam nowoczesne okapy wyspowe czyli wyciągi lub pochłaniacze kuchenne montowane do sufitu. Mają one ważną zaletę – są wyjątkowo estetyczne i dyskretne. Wyglądem przypominają raczej lampy, niż masywne instalacje pochłaniające opary kuchenne. Dzięki temu nie tylko można je bez problemu wkomponować w wystrój zabudowy kuchennej, ale też stają się eleganckim uzupełnieniem aranżacji pokoju dziennego czy salonu, na który jest ona otwarta. Przykładem takiego nowoczesnego pochłaniacza może być okap Hostaria marki Best. Wyposażony jest on w funkcję Perimeter Aspiration, dzięki czemu dym i opary wydostające się z naczynia podczas gotowania są sprawnie wciągane przez elementy umieszczone na obwodzie okapu. Takie rozwiązanie sprawia, że filtry przeciwtłuszczowe są niewidoczne. Pochłaniacz działa praktycznie bezobsługowo – timer umożliwia automatyczne wyłączenie po 5 minutach działania, a możliwość regulacji prędkości zasysania zapewnia maksymalny komfort w pomieszczeniu. Sterowanie za pomocą pilota pozwala na pełną, zdalną kontrolę wielu funkcji okapu. Jednak to nie wszystkie zalety. Taki okap jest też źródłem światła. Zastosowano tu najnowocześniejsze technologie LED. Hostaria podświetla więc miejsce robocze w trakcie gotowania posiłków w dyskretny i efektywny sposób – posiada funkcję regulacji światła i dostosowania jego intensywności. Eleganckie, proste kształty okapu oraz możliwość wyboru spośród kilku kolorów daje nam duże możliwości aranżacyjne.
Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

 • No ale można wzmocnić działanie okapu dodatkowym filtrem, np. plazmowym , który działa automatycznie i jest w 100 procentach wydajny.
  • Józek, 2017-12-28 12:19:14
 • Pamiętajmy, że każdy okap może pracować jako wyciąg i jako pochłaniacz, natomiast nie każdy pochłaniacz może być wyciągiem, podłączonym do kanału wentylacyjnego!
  • Przezorny, 2017-11-14 10:53:02
 • Mała rzecz a cieszy!Wymieniłam okap na wyspowy montowany do sufitu,co w przypadku otwartej kuchni okazało się ozdobą,nie wspominając już o filtrach plazmowych dobroczynnych na moich małych alergików!Okap wyszukałam na okapykuchenne.pl
  • Weronika, 2017-09-19 16:02:24

REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA