REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Modna kuchnia - AGD w czarnym kolorze

  • Autor: Urszula Tatur
  • 25 maj 2016 19:39
Modna kuchnia - AGD w czarnym kolorze
Fot. Ciarko Design.
Modna kuchnia - AGD w czarnym kolorze
Modna kuchnia - AGD w czarnym kolorze
Modna kuchnia - AGD w czarnym kolorze

W tworzeniu kuchennej aranżacji, kluczową kwestią, oprócz doboru mebli i wykończenia ścian czy podłóg, jest także skompletowanie całego AGD. Oryginalnym rozwiązaniem jest wybór koloru czarnego, który nada wnętrzu prawdziwego szyku.

REKLAMA

W tworzeniu kuchennej aranżacji, kluczową kwestią, oprócz doboru mebli i wykończenia ścian czy podłóg, jest także skompletowanie całego AGD. Pozostawiając kwestie techniczne, należy też zastanowić się nad tym, jaki kolor akcesoriów będzie pasował do wyglądu całego wnętrza. Oryginalnym rozwiązaniem jest wybór koloru czarnego, który nada wnętrzu prawdziwego szyku.
Zestawienie dużych urządzeń kuchennych, takich jak lodówka, okap czy zmywarka w kolorze czarnym umożliwi stworzenie nowoczesnego wnętrza o wytwornym charakterze. Również kolor mniejszego AGD, najczęściej znajdującego się na blatach - ekspresu do kawy, robota kuchennego czy tostera warto dobrać tak, by estetycznie komponował się z większymi sprzętami i całą zabudową meblową.

Sprzęt na lata

Kolor czarny to nie tylko ponadczasowa barwa, symbolizująca solidność, luksus i perfekcjonizm. Odpowiednio dobrane tworzywo w tym kolorze zapewni także wygodę utrzymania urządzeń AGD w czystości. Optymalnym rozwiązaniem jest wybór akcesoriów z hartowanego czarnego szkła – To materiał bardzo wysokiej jakości, który umożliwia projektowanie sprzętów o najbardziej wyszukanych kształtach. Ze względu na swoją specyfikę, szklana powierzchnia rzadziej ulega zarysowaniu, nie pojawiają się także odbarwienia czy załamania kolorystyczne. Takie urządzenia charakteryzuje także wysoka odporność na uszkodzenia, a ich czyszczenie jest niezwykle proste, dzięki czemu AGD wykończone czarnym szkłem może służyć przez wiele lat - mówi Kamil Machura, ekspert firmy Ciarko – lidera w produkcji okapów. Czarne AGD zdecydowanie dłużej utrzymuje także blask nowości, w przeciwieństwie do bieli, która nieuchronnie żółknie i traci swój połysk.

Duże możliwości aranżacyjne

Czarny kolor dobrze prezentuje się przede wszystkim w dużych i jasnych pomieszczeniach, jednak dzięki odpowiednim zabiegom projektanta, czarne AGD sprawdzi się również w małych kuchniach. Wystrój takich wnętrz najlepiej oprzeć na kontraście bieli i czerni, a optyczne powiększenie można uzyskać dzięki zastosowaniu białych frontów, połyskliwych powierzchni mebli i odpowiedniego oświetlenia. - Szczególnie w małej kuchni wyposażonej w czarne AGD istotną kwestią jest dodatkowe oświetlenie. W takim wnętrzu najlepiej wykorzystać punktowe źródło światła. Poza zewnętrznym oświetleniem całej zabudowy meblowej, także sprzęt AGD wymaga oświetlenia. Nowoczesne okapy posiadają regulowane oświetlenie LED, które pozwoli stworzyć komfortowe warunki do pracy oraz przytulną atmosferę wnętrza - dodaje ekspert Ciarko. Czerń sprzętów dobrze będzie się komponować nie tylko z białą zabudową, ale także z modnym antracytem i intensywnymi kolorami – czerwonym czy kobaltowym. Również zestawienie dużego AGD w kolorze czarnym i zabudowy meblowej w naturalnym odcieniu drewna może być wyjątkowo oryginalną aranżacją.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA