REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kuchnia w odważnych kolorach

  • Autor: Urszula Tatur
  • 22 lip 2016 08:00
Kuchnia w odważnych kolorach
Fot. Haier.
Kuchnia w odważnych kolorach
Kuchnia w odważnych kolorach
Kuchnia w odważnych kolorach
Kuchnia w odważnych kolorach
Kuchnia w odważnych kolorach

Odważne i mocne kolory dotychczas nie były chętnie wykorzystywane przy projektowaniu kuchni. Obecnie trend ten zdobywa coraz szersze grono zwolenników, którzy chcą podkreślić swoją indywidualność oraz pragną wyróżnić się na tle wielu standardowych i powielanych schematów. Jednak aby wszystko wyszło jak najlepiej warto jest się zastosować do kilku reguł.

REKLAMA

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń całego domu. To ona skupia w sobie energię domowników nagromadzoną w mieszkaniu, stając nie rzadko swoistym centrum życia. Dobrze zaplanowana i zaaranżowana potrafi być doskonałą wizytówka w oczach odwiedzających osób. Między innymi dzięki temu coraz więcej osób decyduje przy jej projektowaniu użyć odważnych i wyrazistych kolorów. Ten prosty zabieg pozwala nadać pomieszczeniu zupełnie nowy charakter, a także podkreślić wyrazistą naturę właścicieli.

Trend ten dostrzegają również producenci sprzętów AGD, którzy tworzą urządzenia w różnych ciekawych barwach. „Zakup chłodziarko-zamrażarki lub zmywarki w różnych, nietypowych kolorach to z pewnością jeden z prostszych sposób, aby odświeżyć i ożywić pomieszczenie. Urządzenia te od standardowych modeli różni jedynie kolor. Parametry techniczne uzależnione są od danego sprzętu, więc podobnie jak w przypadku standardowych modeli, są mniej lub bardziej zaawansowane. – mówi Bartosz Jeziorański, General Menager marki Haier, która posiada w swojej ofercie kilka kolorowych modeli.

Jeżeli decydujemy się na aranżację kuchni z kolorowymi sprzętami, warto jest je tak wyeksponować, aby stanowiły one główny element kolorystyczny w kuchni, przełamujący dominującą ostatnimi czasy biel i szarość. Bardzo ważne jednak, aby nie przesadzić z ilością użytych barw. Warto jest się skupić na jednym wyrazistym akcencie, który zostanie zaaranżowany na neutralnym tle. Odpowiednio dobrany kolorystycznie kolorowy sprzęt AGD będzie tworzył klimat naszego wnętrz, warto więc odpowiednio dobrać jego kolor. Pamiętajmy jednak aby nie zestawiać ze sobą 2 różnych kolorów, ponieważ może to stworzyć efekt przesycenia.

 
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA