REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kuchnia przyszłości - nowoczesne płyty grzejne

  • Autor: Urszula Tatur
  • 08 cze 2016 12:00
Kuchnia przyszłości - nowoczesne płyty grzejne
Fot. Franke.
Kuchnia przyszłości - nowoczesne płyty grzejne
Kuchnia przyszłości - nowoczesne płyty grzejne

W codziennych pracach kuchennych równie ważna jak piekarnik jest płyta grzejna. Poznajcie zalety płyt indukcyjnych oraz gazowych.

REKLAMA

Dedukcja indukcji

Drugim podstawowym urządzeniem AGD w kuchni, poza piekarnikiem, służącym nam od lat do przygotowywania potraw jest płyta grzejna. Wybierając ja do własnej kuchni do wyboru mamy zasadniczo dwie opcje wiążące się ze źródłem zasilania: gaz i indukcja. I choć wydaje się, że w nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć indukcji, to płyty gazowe niczym nie ustępują swoim elektrycznym odpowiednikom. Wybór urządzenia, na którym będziemy na co dzień gotować powinien więc być dobrze przemyślany. Przy zakupie płyty indukcyjnej warto kierować się rozwiązaniami, które powodują, że gotowanie będzie bezpieczne, wygodne i szybkie. Ważne są zarówno odpowiednie systemy zabezpieczeń, takie jak blokada przed dziećmi, wskaźnik ciepła resztkowego oraz działania pól grzewczych, jak i system automatycznego wyłączania, który po upływie określonego czasu od ostatniej operacji sam wyłącza płytę. W codziennym użytkowaniu istotne jest także wielkość i moc danego pola. Większa moc pozwala bowiem na szybsze zagotowanie wody w krótkim czasie bez dodatkowych strat na energii. Z kolei elastyczne pola pozwalają na większą swobodę przy gotowaniu, a co za tym idzie dowolny rozstawienie oraz wybór wielkości naczyń na płycie.

Postaw na gaz

Także płyty gazowe w kuchni niezmiennie znajdują swoich zwolenników. Ich niepodważalną zaletą jest prawdziwy ogień, który pozwala wydobyć głęboki smak i aromat przygotowywanych potraw. Dzięki rozwijającej się technologii i stosowaniu najwyższej jakości materiałów, dzisiejsze płyty gazowe często dorównują komfortowi obsługi i zabezpieczeniom zarezerwowanym dotąd dla płyt elektrycznych. Decydując się na te rozwiązanie powinniśmy jednak uwzględnić kilka podstawowych aspektów. Producenci płyt gazowych dają nam bowiem szeroki wybór płyt o zróżnicowanych wymiarach oraz różnej ilości palników. Pozwala to na dopasowanie płyty do indywidualnych potrzeb: wielkości naszej rodziny czy częstotliwości gotowania. Na wygodę korzystania z płyty istotnie wpływa także zainstalowanie zapalarki bezpośrednio w pokrętłach oraz możliwość mycia rusztów w zmywarce.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA